nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

PAP /Gabriela Szulik

dodane 02.06.2019 10:52

Wiesz, że Cię kocham

Po raz 23. spotkali się młodzi pod Bramą Rybą na Polach Lednickich

Wiesz, ze Cię kocham – pod takim hasłem odbywały się w tym roku Spotkania Młodych Lednica 2000. Hasło nawiązuje do słów Jana Pawła II: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

Młodzi z całej Polski i spoza kraju, którzy zjechali na Pola Lednickie otrzymali specjalną, posrebrzaną pieczęć nawiązującą do przymierza człowieka z Bogiem, przewodnik po sakramencie pokuty i pojednania pt. „Poznaj moje serce – lednicka droga do spowiedzi” i świecę – symbol światła i pokoju, bo motywem przewodnim były dwa sakramenty: spowiedź i eucharystia.

Młodych zgromadzonych na Polach Lednickich pozdrowił też papież. Specjalne nagrania na to wydarzenie przygotowywali kiedyś Jan Paweł II i Benedykt XVI. W sobotę 1 czerwca papież Franciszek powiedział: „słowa będące hasłem tegorocznego spotkania Bóg powtarza nieustannie każdemu z nas w sakramencie pokuty i pojednania, a zwłaszcza w Eucharystii”. „Uważnie słuchajcie Jego głosu. Niech chwile przeżywane w polskiej Panamie, jak nazywacie w tych dniach Lednicę, przenika entuzjazm waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania. Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego jest możliwe. Niech Was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech Wam błogosławi” – powiedział papież.

Pierwsze spotkanie młodych na Polach Lednickich odbyło się w 1997 r. Co roku bierze w nim udział od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. pielgrzymów. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

Zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę, jako symboliczny wybór Chrystusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione