nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

TVP Info/Gabriela Szulik

dodane 19.05.2019 15:24

Pierwszy katolicki escape room

Pokój zagadek o papieżu Polaku otwarto w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

Escape room „U Lolka” podzielono na trzy pomieszczenia: Wadowice, Kraków i Watykan Zagadek jest szesnaście. Kto je rozwiąże pozna najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły – od Wadowic po Watykan. Do pokoju zagadek mogą wejść najmniej trzy osoby a najwyżej sześć. Maksymalny czas jaki mają na rozwiązanie i wyjście z escape roomu wynosi godzinę.

W projekcie znalazło się sporo multimediów. Sporo pracy w przedsięwzięcie włożyli nauczyciele i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zagadki wymagają ogromnej spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, zdolności manualnych, a także pracy zespołowej.

W szkole istniała wprawdzie Izba Pamięci Jana Pawła II, ale już mało kto do niej zaglądał. Na początku roku szkolnego dwie nauczycielki z Łochowa wzięły udział w warsztatach z tworzenia edukacyjnych escape roomów. – Chciałyśmy nadać Izbie nowy wymiar – mówi jedna z nich, pani Justyna Wamka. – By znów mogła przybliżać sylwetkę patrona naszej szkoły. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione