nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Piotr Sacha

dodane 15.04.2019 13:44

Zmarła nasza redakcyjna koleżanka. Odpowiadała na pół tysiąca listów miesięcznie

Po ciężkiej chorobie zmarła Iza Paszkowska, wieloletnia współpracowniczka "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa", polonistka, powierniczka i przyjaciółka młodych.

Jej rubryka z poradami w „Małym Gościu Niedzielnym” cieszyła się popularnością przez 21 lat. W tym czasie Iza była dosłownie zasypywana listami od dzieci, ale też licealistów, studentów i starszej młodzieży. Wszyscy zwracali się do niej w wielkim zaufaniu z bardzo osobistymi problemami. „Zdarza się, że przychodzi 700 mejli miesięcznie” – opowiadała mi jakiś czas przed chorobą. „Na wszystkie odpowiadasz?” – zagadnąłem. „Tak! Odpowiadam codziennie, zwykle wieczorem. Nieraz list kończy się prośbą, bym na-tych-miast odpowiedziała. Wtedy odpisuję od razu”.


Odpowiadała również – w tym przez dwa lata na łamach „Gościa” – na liczne pytania od rodziców. Jej, pełen serdecznej troski, głos pamiętają słuchacze Radia eM oraz Radia Plus. Cieszyła się wielkim autorytetem i u młodszych, i u starszych czytelników. Później docierały do niej podziękowania za uratowanie życia, pomoc w wyjściu z nałogu, przetrwanie kryzysu w małżeństwie... Zdarzyło się, że dzięki korespondencji młodych mam z Izą uratowane zostało życie kilkorga poczętych dzieci. Na pewno trudno dziś zmierzyć wielkie owoce jej długoletniego wsłuchiwania się w drugiego człowieka oraz mądrych, przepełnionych prawdziwą troską oraz wspartych modlitwą odpowiedzi.

Uroczystości pogrzebowe Izabeli Paszkowskiej odbędą się w środę 17 kwietnia w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach. Msza św. o godz. 13.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Karola
  23.04.2019 18:00
  Wielka szkoda... Pani Iza pomogła wielu osobom. Niech Bóg ma w swojej opiece jej rodzinę, a Pani Iza jak najszybciej trafi do nieba. Pozdrawiam.
  doceń 4
 • Mikotka
  26.04.2019 19:39
  Mikotka
  Lubiłam zawsze czytać listy, na które pani Iza odpowiadała innym osobom, i planowałam że napiszę kiedyś taki list. Ale kiedy dowiedziałam się że pani Iza zmarła, to prawie sie popłakałam, bo nie dostanę już odpowiedzi na list, który bym napisała. Mam nadzieje, że pani Iza już jest w niebie. Nigdy o niej nie zapomnę, choć jej nie znałam osobiście.
  doceń 4
 • wojas004
  26.04.2019 19:54
  NIESTETY nie miałem okazji napisać do Pani Izy. Bardzo wielka szkoda, że musiała już odejść, lecz najwyraźniej wypełniła już swoje zadanie powierzone Jej przez Pana Boga. Jak na ten moment potrzebna jest pani na pewno modlitwa. Miejmy nadzieję, że przeszła już przez Bramę Życia Wiecznego.
 • AnnaZ
  15.06.2019 19:21
  AnnaZ
  zawsze czytałam listy i jej odpowiedzi jakiś czas temu chciałam do niej napisać ale nie zdążyłam bo stało się to....:( myślę że już jest w raju....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione