nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

PAP /Gabriela Szulik

|

PAP

dodane 07.04.2019 17:54

Batman skończył… 80 lat

Nie nadludzka siła, ale.. żelazna dyscyplina ciała i ducha, i bystry umysł – to jego moc

Batman i jego najwięksi przeciwnicy – Joker, Pingwin, Kobieta Kot – oraz współpracujący z nim komisarz policji w Gotham, James Gordon pojawili się do tej pory w setkach komiksów, kilkudziesięciu grach wideo, serialach telewizyjnych i filmach, opowiadano o nich na deskach teatrów, w słuchowiskach radiowych. Batman znalazł się również na znaczkach amerykańskiej poczty.

Pierwszy komiks z jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie ukazał się w 1939 roku.

Wydawca serii przygód Batmana, ten sam od 80 lat, przygotował specjalny urodzinowy album z najsłynniejszymi epizodami, ale też nową historią.

Postać stworzyli Bob Kane i Bill Finger. Do dziś superbohater pobudza wyobraźnię i ma ogromny wpływ na popkulturę. Może dlatego, że jest człowiekiem. Niezwykłym, bo z wyjątkowymi umiejętnościami.

Pierwszy komiks z okładką z bohaterem w czarnej masce i logo nietoperza na piersi pojawił się w serii „Detective Comics” z numerem 27 i datą: maj 1939 r. Dziś pierwsze egzemplarze komiksu Batmana są warte fortunę. W 2010 r. na jednej z aukcji cena pierwszego komiksu osiągnęła ponad milion dolarów. Pierwsze filmy z Batmanem pojawiły się już w latach 40.

Batman to tak naprawdę miliarder, Bruce Wayne, mieszkaniec Gotham City,.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione