nasze media Najnowszy numer MGN 03/2019

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 07.02.2019 09:50

Może mały freestyle?

Mistrzowie narciarstwa dowolnego i deski snowboardowej na zawodach spotykają się w USA.

Dla miłośników i mistrzów sportów zimowych trwają tam właśnie Freestyle World Ski and Snowboarding Championships (mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie).

W zawodach biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W tym roku mistrzostwa świata odbywają się w USA w stanie Utah, w kilku ośrodkach narciarskich.

Zawodnicy rywalizują w kilku konkurencjach. Są to skoki akrobatyczne, jazda po muldach, jazda po muldach podwójnych, skicross (wyścigi narciarzy alpejskich jadących czwórkami lub szóstkami) i halfpipe (konkurencja dla snowboardzistów, polegająca na wykonywaniu ewolucji na rampie).

Zobaczcie, jak radzą sobie zawodnicy. Na zdjęciach upadek 25-letniej Morgan Northrop z USA oraz akrobacja obchodzącego w tym roku 19. urodziny Noe Roth ze Szwajcarii.

Upadek Morgan Northrop z USA   Upadek Morgan Northrop z USA GEORGE FREY /PAP/EPA

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek