nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/Gabriela Szulik

|

KAI

dodane 23.01.2019 09:46

Młodzież całego świata w Panamie

W środę 23 stycznia dołączy do młodych papież Franciszek

Młodzież ze wszystkich stron świata zjechała do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Święto rozpoczęło się 22 stycznia.

Niektórzy już od 17 stycznia uczestniczyli w specjalnych spotkaniach w diecezjach Panamy. Teraz już wszyscy dotarli do stołecznych parafii. Kościoły pełne są bagaży i wypoczywających po wyczerpującej nieraz podróży uczestników ŚDM. Stare miasto pełne jest kolorowych grup młodzieży, chodzącej z flagami narodowymi i pozdrawiającej grupy z innych państw, nadchodzące z naprzeciwka. Serdecznie witane są np. grupy młodych katolików z Kuby. Dużą popularnością cieszą się wśród latynoskich pielgrzymów Polki, często proszone o pozowanie do zdjęć. Pielgrzymi znad Wisły i Odry z biało-czerwonymi flagami są już widoczni w wielu punktach miasta.

Franciszek przyjedzie z lotniska 23 stycznia jedną z głównych ulic Panamy, via Espada, którą udekorowano flagami watykańskimi i panamskimi oraz plakatami z logo ŚDM. Podobne plakaty wiszą na wielu restauracjach, w których pielgrzymi mogą zjeść specjalnie dla nich przygotowane „zestawy pielgrzyma".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione