nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021

KAI/Gabriela Szulik

|

KAI

dodane 23.01.2019 09:46

Młodzież całego świata w Panamie

W środę 23 stycznia dołączy do młodych papież Franciszek

Młodzież ze wszystkich stron świata zjechała do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Święto rozpoczęło się 22 stycznia.

Niektórzy już od 17 stycznia uczestniczyli w specjalnych spotkaniach w diecezjach Panamy. Teraz już wszyscy dotarli do stołecznych parafii. Kościoły pełne są bagaży i wypoczywających po wyczerpującej nieraz podróży uczestników ŚDM. Stare miasto pełne jest kolorowych grup młodzieży, chodzącej z flagami narodowymi i pozdrawiającej grupy z innych państw, nadchodzące z naprzeciwka. Serdecznie witane są np. grupy młodych katolików z Kuby. Dużą popularnością cieszą się wśród latynoskich pielgrzymów Polki, często proszone o pozowanie do zdjęć. Pielgrzymi znad Wisły i Odry z biało-czerwonymi flagami są już widoczni w wielu punktach miasta.

Franciszek przyjedzie z lotniska 23 stycznia jedną z głównych ulic Panamy, via Espada, którą udekorowano flagami watykańskimi i panamskimi oraz plakatami z logo ŚDM. Podobne plakaty wiszą na wielu restauracjach, w których pielgrzymi mogą zjeść specjalnie dla nich przygotowane „zestawy pielgrzyma".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione