nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 18.01.2019 09:18

Miłość – wersja oryginalna

W lutowym „Małym Gościu” mówimy o miłości... Tylko tej oryginalnej.

Niemożliwa jest miłość Boga bez miłości bliźniego. Te miłości wynikają z siebie nawzajem – mówi ojciec Michał Legan, paulin. Pan Bóg nie przyleciał do nas przez anioła, ale przez człowieka i wciąż przez człowieka do nas przychodzi – mówił kiedyś ksiądz Twardowski. A przecież mógłby się sam pojawić. Tymczasem wciąż podsuwa kogoś, kogo mam kochać. Mam kochać rodziców, brata, siostrę, ale i sąsiadkę, którą niespecjalnie lubię, bo marudzi, kiedy gram w piłkę pod oknami jej mieszkania, i nauczycielkę, która – jak mi się wydaje – ciągle się mnie czepia. Mam kochać przyjaciół, ale i tych w klasie, których nie bardzo lubię, bo dokuczają, bo się wymądrzają, bo uważają, że są lepsi od innych. To trudne? Oczywiście, że tak, ale to jest miłość prawdziwa.

WERSJA ORYGINALNA – jak napisaliśmy na okładce lutowego "Małego Gościa". Bez podróbek. Takiej miłości przez całe życie uczymy się z nieba, od Pana Boga, a nie na przykład z seriali. Jeśli decyduję, że nie kocham kogoś obok mnie, to decyduję, że nie kocham Chrystusa – mówi ojciec Michał i tłumaczy dalej: „Pan Bóg nie mówi, że musimy każdego lubić. Ale oczekuje, że każdego będę kochał, czyli pragnął jego dobra”.

W tym numerze „Małego Gościa” znajdziecie też obrazek z modlitwą za babcię i dziadka. To świetny prezent nie tylko z okazji ich święta. Dziadkowie podobny obrazek z modlitwą za Was znajdą w „Gościu Niedzielnym”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione