nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP/Gabriela Szulik

dodane 16.12.2018 22:15

Światło z Betlejem już w Polsce

Od niedzieli 16 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju idzie od parafii do parafii

Światło przekazali harcerze. Podczas Mszy św. w bazylice św. Jana Chrzcicielay Betlejemskie Światła Pokoju odebrał kard. Kazimierz Nycz.

Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się już w Polsce po raz 28. W tym roku przebiega pod hasłem „Światło, które łączy”. W Warszawie harcerze podzielili się też Światłem Pokoju z prezydentem, premierem i marszałkami Sejmu i Senatu. Z Warszawy płomień powędruje na północ, stamtąd na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji. Światło z Betlejem dociera nawet poza krąg polarny.

W tym roku 11-letni harcerz Niklas Lehner zapalił światło w Betlejem i 15 grudnia w Linzu przekazał je delegacjom harcerzy z różnych krajów, również harcerzom polskim ze Śląska. 19 grudnia Niklas w Brukseli wręczył betlejemskie światło przewodniczącemu Komisji Europejskiej, Jean-Claude Junckerowi.

W Linz w Austrii po raz pierwszy w 1986 roku zorganizowano akcję „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy i tak z roku na rok angażowało się coraz więcej harcerze z całej Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..