nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 26.11.2018 09:33

Lampion z „Małego Gościa”

Dla tych, którzy będą uczestniczyć w Roratach pod hasłem „z Duchem Twoim”, przygotowaliśmy specjalny lampion z tym właśnie hasłem roratnim.

A to oznacza, że jest to lampion wyjątkowy, nie do kupienia w żadnym sklepie. Żeby jednak widok pięknych, migających lampionów rozbłysnął w Waszych parafialnych kościołach, żeby lampion z płaskiego kartonu stał się lampionem 3D, potrzebna jest Wasza pomoc. Oto instrukcja, jak to zrobić.

Co jest potrzebne?

 • kolorowa, cienka bibuła (ma przepuszczać światło)
 • klej
 • dioda LED, trzy kawałki drutu i bateria 3V lub dowolnego rodzaju lampka LED

Jak to zrobić?

 1. Wyciągnąć karton z lampionem z grudniowego numeru „Małego Gościa” (to ten, który właśnie czytasz)  
   
 2. Wypchnąć z kartonu wszystkie ponacinane „zaślepki”.
   
 3. Położyć lampion na stole, wewnętrzną stroną do góry i w okienka nakleić bibułę, tak by powstały kolorowe „szybki”. Można użyć bibuły w jednym kolorze, można zrobić każdą ściankę inną albo wykonać lampion wielobarwny i wykleić każde okienko innym kolorem.
   
 4. Poczekać chwilę, aż klej przeschnie, zgiąć wszystkie ściany i dno lampionu.
   
 5. W miejscach białych nałożyć klej i skleić lampion. Tam, gdzie jest napisane: „Nie sklejać” znajduje się otwarcie do wnętrza lampionu.
   
 6. Rozświetlić lampion:
 • z pomocą taty zbudować proste oświetlenie z diody LED, trzech kawałków drutu i baterii 3V; oświetlenie zawiesić w środku, u szczytu lampionu.
 • można też kupić lampkę LED z baterią i włącznikiem (np. bateryjne lampki LED do podświetlania szafek albo wkłady LED do zniczy, dostępne w różnych kolorach, czy malutkie świeczki LED typu tealight. Lampkę wystarczy włożyć do lampionu i gotowe.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..