nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.11.2018 15:00

Czy warto zmienić szkołę?

Nie podoba mi się w renomowanym liceum, które wybrałam. Rówieśnicy to sami sztywniacy. Koleżanka z gimnazjum namawia mnie, bym przeszła do technikum, w którym ona się uczy. Panuje tam radosna atmosfera, bez tej powagi co u mnie. Ale czy to warto? Czy nie będę później żałowała? Licealistka

Miło jest się uczyć w przyjaznej szkole, ale może po prostu Ty już jesteś do swojego liceum uprzedzona? Owszem, czasami można zmienić szkołę, lecz nigdy z powodu towarzystwa. Tym bardziej, że Ty towarzystwo masz! Kontaktować się z nimi możesz łatwo, a spotykać w realu też. Nie jesteś samotna.
Do technikum warto iść tylko wtedy, jeśli chcesz pracować w zawodzie, do którego przygotowuje, jeśli nie chcesz iść na studia, jeśli zdołasz nadrobić te prawie już 3 miesiące.
Zastanów się, co chcesz w życiu robić, gdzie pracować, jak się utrzymać. Szaleństwa, radość i zabawa- owszem. Ale podstawowe obowiązki muszą być wypełnione.
Warto pogłębiać wiedzę i pilnować nauki tych przedmiotów, które będą Ci potrzebne na maturze i do przyjęcia na studia. O ile chcesz studiować.
fatalna, a potem nagle fajna. Kto wie, jakie będą Twoje odczucia przed maturą.
Nie podejmuj zbyt pospiesznie decyzji, nie w emocjach, ale rozsądnie. Nie jest tak, że jedna szkoła ma same plusy, a druga minusy. Dojrzyj plusy swojej szkoły, przyjaźnij się ze starymi przyjaciółkami.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione