nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 26.11.2018 16:00

Inne nastawienie

Nie lubiłam mojej szkoły, źle oceniałam rówieśników. Dopiero pod koniec gimnazjum staliśmy się zgraną grupą i nagle nie mieliśmy ochoty na rozstanie. Wybrałam liceum w odległym mieście jako jedyna. Wbrew oczekiwaniom spotkałam egoistów, skupionych na nauce i na własnych sukcesach. Tak strasznie tęsknię do dawnych przyjaciół! Licealistka

Przede wszystkim spróbuj na cały problem spojrzeć inaczej. Otóż kompletnie nie rozumiem, dlaczego dla Was koniec szkoły oznacza koniec znajomości? Spotykaj się z koleżankami, ustalcie terminy, organizujcie coś! Są weekendy, możecie się spotykać i wspierać. Wieczorami możecie się wygadać, korzystając z portali. Koniec szkoły to nie jest koniec znajomości.
Rozumiem, jaka jest młodzież w Twoim liceum. Mam nadzieję, że część trochę się zmieni, ale pewności nie ma. Skoro oni się nie zmienią, to Ty zmień nastawienie do nich, zmień swoje oczekiwania. Masz cudownych przyjaciół, nie mieszkacie daleko od siebie. Potrzebę przyjaźni masz zapewnioną. A szkołę traktuj inaczej, ot, miejsce, w którym pobierasz naukę, by kiedyś kształcić się kiedyś dalej. Ale pomyśl, że może być jak w poprzedniej szkole, że polubisz i docenisz rówieśników, gdy nadejdzie czas rozstania. Może warto spojrzeć na nich życzliwie, dostrzec zalety, bo je przecież mają. A o stare przyjaźnie i tak dbaj i to mocno.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione