nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021

Gabriela Szulik

dodane 11.11.2018 21:09

Biało-czerwona Polska

Od morza do Tatr świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości

W Warszawie, gdzie odbywały się główne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w popołudniowym biało-czerwonym Marszu Niepodległości wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Ale świętowano nie tylko w stolicy. W południe na ulicach, rynkach i głównych placach większości miast odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W Poznaniu, m.in., w Białymstoku, w Warszawie czy Rzeszowie setki ludzi wzięło udział w specjalnym biegu dla Niepodległej. Zawodnicy założyli białe i czerwone koszulki tworząc biało-czerwoną flagę.

W Bielsku – Białej spadochroniarze sto razy skoczyli z Cesny206 a uczniowie Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim i okoliczni mieszkańcy na stromym zboczu Góry Żar utworzyli żywą flagę trzymając w górze biało-czerwone kartki i wizerunek orła białego.

W Nowym Sączu głównym punktem pikniku patriotycznego zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości była inscenizacja przedstawiającą wjazd marszałka Józefa Piłsudskiego w grudniu 1914 roku do tego miasta. Ulicami Zakopanego natomiast przejechała banderia konna składająca się z ok. 100 jeźdźców a ze szczytu Giewontu (1895 m n.p.m.) powiewają polskie flagi.

Lista imprez z okazji 100. rocznicy niepodległości naszej jest tak długa i różnorodna jak Polska. I pewnie jeszcze nie zakończona.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione