nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 04.11.2018 10:47

Kłótnie wbrew woli

Jestem na siebie wściekła, bo wbrew postanowieniem i chęciom prowokuję kłótnie z mamą. Nie chcę tego, a robię to. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić? Nastolatka

Przede wszystkim po każdej tego typu „akcji” natychmiast przepraszaj i mów, że sama siebie nie rozumiesz, że wcale nie chcesz mówić tego, co mówisz. Oczyszczające łzy też by się przydały. Cierpliwie pracuj też nad sobą, nad umiejętnością panowania nad emocjami. Myśl, jak i gdzie możesz z siebie wyrzucić nagromadzone złe emocje. Bo Ty traktujesz mamę jak worek treningowy. Gdy czujesz, że chęć kłótni narasta, wybiegnij z domu i / do wyboru/ biegaj, choćby wokół budynku, rzucaj piłką, grab liście, idź na bardzo szybki spacer, wyprowadzaj komuś psa, jeśli jest taka możliwość, rób cokolwiek, co pozwoli na fizyczne zmęczenie. Bo w zmęczeniu uchodzi nadmiar stresu, emocji.
Burza hormonów to nie przesada. Dlatego nawet poproś mamę, by Ci trochę pomogła nad sobą zapanować. Najlepiej przez śmiech. Wymyślcie swoje śmieszne hasło, że tsunami nadchodzi i wtedy wyrzucaj śmieci, myj okna, podłogi, pracuj w ogrodzie, jeśli go macie. Zimą najlepsze jest odśnieżanie.
A może warto kupić rękawice bokserskie i worek? Przegadaj z mamą ten problem. Pytaj, jak ona radziła sobie w Twoim wieku.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione