nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 27.10.2018 16:00

Bez histerii

Na spotkaniach wspólnoty poznałam fantastycznego chłopaka. Zakochałam się po uszy. Marzę o tym, że zostaniemy parą. Niestety, on zachowuje dystans, rozmawia ze mną tyle, ile trzeba, żadnej bliskości. Najchętniej przytuliłabym go i zapewniła, że jest kochany. Wiem o nim coraz więcej, np. że jego dom rodzinny jest zimny, rodzice zajęci zarabianiem pieniędzy, pewni nikt nie nauczył go kochać. Jak go przekonać, że zasługuje na miłość? 14-latka

Wszystko rozumiem, przecież uczuć nie da się zaprogramować, zapanować nad nimi. Ale mimo wszystko jesteśmy istotami myślącymi, mamy rozum, rozsądek i trzeba z tych darów korzystać. Dlatego przestań histeryzować, że on taki biedny, niekochany itd. Polecam więcej spokoju, zapanowania nad Twoimi emocjami, bo w tej chwili uważasz, że tylko Ty możesz dać mu uczucie. Więcej pokory. Może Ty, ale może inna dziewczyna wpadnie mu w serce, tego teraz nie wiesz. Widzę, że sporo o nim wiesz, zbierasz o nim informacje, pewnie też słuchasz plotek. Nie wiadomo, ile w tym prawdy. Każda rodzina jest inna, niepowtarzalna, ma swoje tajemnice. Trzeba z kimś długo przebywać, żeby go poznać. Znacie się, spotykacie we wspólnocie. Ciesz się z tego, doceń to.
Musisz być cierpliwa. Masz 14 lat i musisz czekać, aż on kiedyś coś do Ciebie poczuje, ale takiej pewności nie ma. Każdy człowiek jest wolną istotą i sam o sobie decyduje. Może Twoje marzenie się spełni, może nie, a może stanie się nieaktualne. Uważaj na swoje zachowanie. Nie opowiadaj za dużo o swoim uczuciu. Ludzie nawet w dobrej wierze przekazują takie informacje, a to często tylko szkodzi. Oddaj problem Panu Bogu, proś, by kierował, by wszystko toczyło się zgodnie z Bożą wolą. Wiem, że młodość nie jest cierpliwa. Ale po prostu nie możesz podejść, rzucić się na niego z przytulaniem, ze swoim gorącym uczuciem. On może tego po prostu teraz nie chcieć. Do uczucia nie można nikogo zmusić. Wiem, że Ci ciężko. Każdy człowiek zna niepowodzenia w tym temacie. Snuj marzenia, ale nie histeryzuj, czekaj, co będzie dalej.

kochaneproblemy@malygosc.pl

Zadaj pytanie:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..