nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 18.10.2018 16:02

Jeden temat

Uczę się w żeńskiej szkole. Mam serdecznie dosyć koleżanek, które nieustannie rozmawiają na jeden temat, czyli na temat chłopaków. Analizują każdego SMS-a, każde spotkanie. 15-latka

Bądź tolerancyjna i nie osądzaj tak surowo swoich koleżanek. Może nie tylko Ty masz dosyć tej jedno tematyczności, ale głośne koleżanki nadają ton rozmowom na przerwach? Rozejrzyj się uważnie po klasie, po szkole i przekonuj dziewczyny do ciekawych akcji, do działania. A jeśli faktycznie jest to obecnie niemożliwe, to szukaj koleżanek poza szkołą, klasą. Często w życiu będziesz musiała np. pracować z nieciekawymi osobami. Nie trzeba na takie osoby patrzeć zbyt krytycznie. Twoje koleżanki wyjdą z tej fazy, a Ty tego słuchaj tak, jakbyś na chwilkę przysiadła przy naiwnym serialu. Jednocześnie rozglądaj się uważnie i myśl, czy są jakieś inne dziewczyny, które mają ciekawe zainteresowania, z którymi można o czymś pogadać. Może jest tak, że Ty i one trochę się kryjecie, a tamte kochliwe są głośne? Może to Twoje zadanie na ten rok szkolny, by wyzwolić z dziewczyn inne zainteresowania?
Pamiętaj, że szkoła to miejsce, gdzie trudno o czymś poważnym pogadać. Więc temat chłopaków jest akurat na miejscu. Spróbuj poszerzać tematy. Kombinuj. A jeśli się nie uda, to spoglądaj na nie z rozbawieniem i z tolerancją. Najlepsza metoda to poczucie humoru, kpina, ale z wielką życzliwością. Może podpowiadaj koleżankom ciekawe powieści, gdzie tematem jest dojrzewanie. Byle to nie był amerykański kicz, najlepsze są nasze autorki, zawsze coś dobrego ładują dziewczynom do głów.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione