nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.10.2018 16:00

Dzika trawa

Nastawiałam uważnie moje niemałe uszy, by dobrze wiedzieć, jakie plany ma rodzina na kolejne dni. Bo ciągle wydarza się coś, w czym nie mogę brać udziału. Msza szkolna, nabożeństwa różańcowe, parki linowe, ogrody zoologiczne, nasza palmiarnia, centra handlowe- to nie dla psów. Leżałam kilka dni temu nieco urażona tymi zakazami, zresztą, Kuba pojechał na trening, gdzie oczywiście psy nie mogą nawet zajrzeć.

Sobota, 6 października, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Nastawiałam uważnie moje niemałe uszy, by dobrze wiedzieć, jakie plany ma rodzina na kolejne dni. Bo ciągle wydarza się coś, w czym nie mogę brać udziału. Msza szkolna, nabożeństwa różańcowe, parki linowe, ogrody zoologiczne, nasza palmiarnia, centra handlowe- to nie dla psów. Leżałam kilka dni temu nieco urażona tymi zakazami, zresztą, Kuba pojechał na trening, gdzie oczywiście psy nie mogą nawet zajrzeć. Drzemałam przytulona do dziadka, a tu nagle on się śmieje i pyta, czy słyszę. Oto w odległych krajach uznano, że ludzie lepiej pracują, jeśli ich psy towarzyszą im w miejscach pracy. No fakt, po chwili widziałam psy przy biurkach, na biurkach. Hm, nie pokazano, że w wielu miejscach z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, dzieci przyprowadziły na specjalne nabożeństwo swoje ukochane zwierzątka. Taką miałam nadzieję, że pojadę z Zuzią na spotkanie pod grotą przy kościele św. Bartłomieja. Marzyłam, by wytropić myszkę, może kota. Niestety, nie udało się, więc tylko słuchałam opowieści o tym, jak św. Franciszek z Asyżu ratował gołębie prowadzone na sprzedaż, jak leczył zwierzątkom złamania, jak tłumaczył, by nie trzymać krów, świń, królików w ciemnych komórkach. W ogrodzie kazał zostawić spory kawałek łąki bez koszenia, by wszelkie owady, robaczki, pająki mogły czuć się bezpiecznie. Poza tym, teraz już wiadomo, że wysoka i naturalnie rosnąca trawa to wielki skarb, bo zabiera smog, a wydziela tlen. Pobuszuję dzisiaj za garażami w wysokiej trawie i nawdycham się tlenu. Kuba już się zastanawia, jak przekonać rodziców, by taki krąg dzikiej trawy zostawić w naszym ogrodzie. Ja mogę tam wszystkiego dopilnować. Cześć. Koka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione