nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.10.2018 16:00

Nie trzeba wybierać

Nie wiem, co zrobić. Podoba mi się jeden chłopak i ten sam chłopak podoba się mojej koleżance. Nie wiem, którą on woli. Czasem mi się wydaje, że lubi nas obie. Boję się, że jeśli wybierze mnie, nasza przyjaźń się rozpadnie. Co wybrać przyjaźń czy miłość? 12-latka

W Waszym wieku nie trzeba dokonywać takiego wyboru. Zresztą, starsza młodzież najczęściej w takiej sytuacji po prostu czuje, że nie zrezygnuje w uczucia albo, że przyjaźń jest najważniejsza. Natomiast w Waszej sytuacji proponuję rozszerzyć przyjaźń o tego właśnie chłopaka. Rozmawiajcie o nim z koleżanką, wychwalajcie jego zalety, śmiejcie się Waszych podobnych gustów i jego „lubienia” obu dziewczyn. Nie każcie mu dokonywać wyboru, spotykajcie się w trójkę, spędzajcie ciekawie i mądrze czas, żartujcie jak najwięcej, rozwijajcie swoje pasje, dbajcie o sprawy szkolnej nauki. Dorastanie w gronie, gdzie jest też chłopak, gdzie czasami iskrzy zauroczenie to tylko zaleta. Byle nie traktować wszystkiego ze śmiertelną powagą. Bawcie się, rozmawiajcie, żartujcie, pomagajcie sobie i nie zachowujcie się, jakbyście byli o wiele lat starsi. W tym wieku przyjaźń to najcenniejsza relacja. 

kochaneproblemy@malygosc.pl

Zadaj pytanie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione