nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP/Aś

dodane 01.10.2018 09:15

"Istne arcydzieło"

Tak włoskie media opisują sukces Polaków. Biało-czerwoni pewnie obronili tytuł mistrzowski.

Polska powtórzyła sukces sprzed 4 lat. Po ciężkiej walce z półfinału, nikt nie spodziewał się, że finał przebiegnie tak błyskawicznie. Polacy roznieśli Brazylię 3:0 w Mistrzostwach Świata w Siatkówce.

"Gdybym nie wierzył w to, że może się nam udać, to bym nie przyjechał na kadrę, nie grałbym w niej, proszę mi wierzyć. Bez takiego pozytywnego nastawienia nie mamy w ogóle czego szukać. A my byliśmy jako grupa wszyscy razem" - podkreślił Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik turnieju.

Jego zdaniem na tle rywali biało-czerwoni grali równo i prezentowali się najlepiej. "Graliśmy najbardziej kompletną siatkówkę na tych mistrzostwach i myślę, że taka siatkówka wygrała" - ocenił.

"Jesteśmy zespołem, który już się zna. Wiele przeżył razem, wiele przegrał razem i wiedzieliśmy, że po takim meczu, jak w półfinale z USA (3:2) warto trochę stonować nastroje i warto do końca być skoncentrowanym. To nam przyniosło sukces" - podsumował 30-letni siatkarz.

Przyznał jednocześnie, że jemu i kolegom dało o sobie znać w niedzielę zdenerwowanie, mimo że nie było to dostrzegalne na zewnątrz.

"Byliśmy tak mocni mentalnie, że nie było tego widać, ale denerwowaliśmy się. Wiadomo, każdy się denerwuje w takim momencie, ale doprowadziliśmy wszystko do szczęśliwego końca i bardzo się cieszymy" - podkreślił.

Do Kurka w ostatnich latach przylgnęła łatka zawodnika, który nie wytrzymuje presji i nie jest w stanie być liderem reprezentacji w najważniejszych spotkaniach. Zmieniło się to w ostatnich dniach - rozkręcał się wraz ze wzrostem stawki meczów, a zarówno w półfinale, jak i w finale mundialu był kluczową postacią biało-czerwonych.

"Dziennikarze bardzo często mówią o jakimś przełamaniu. Ja tak na to nie patrzę. Dziś grałem dobrą siatkówkę. Poprawiałem swój poziom gry od początku przygotowań, bo zacząłem od bardzo niskiego, gdyż byłem po kontuzji, którą odniosłem w Turcji. Nie oczekiwałem na początku zbyt wiele od siebie. Wiedziałem, że będę potrzebował czasu, ale byłem spokojny, bo wiedziałem, że ciężko i dobrze trenujemy i że to w końcu przyniesie efekt" - zaznaczył.

Udany występ w tegorocznych MŚ i indywidualne wyróżnienie w przypadku tego gracza są tym bardziej znaczące, że w ostatnim momencie zrezygnował z niego cztery lata temu Stephane Antiga. Wówczas biało-czerwoni pod wodzą Francuza także sięgnęli po złoty medal i to w ojczyźnie.

"Doskonale wiem, jak smakuje tytuł mistrza świata, bo przez te cztery lata pytałem o to chłopaków. Opowiadali różne rzeczy i nic nie było prawdą, bo tych emocji nie da się po prostu opisać" - zauważył.

Po finale rozmawiał dłuższą chwilę z jednym z Brazylijczyków - Luizem Felipe Fontelesem. "Pogratulowałem mu, bo graliśmy bardzo dobrze, a oni wracali, wracali i wracali. Zbliżyli się w pierwszym i trzecim secie na najmniejszą możliwą odległość" - dodał Kurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione