nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 19.09.2018 09:29

Idą jak burza

Polacy bronią tytułu mistrzów świata. Do drugiej rundy awansowali z pierwszego miejsca.

Rewelacja. Tym jednym słowem można określić grę naszych siatkarzy w pierwszej rundzie mistrzowskiego turnieju. Jak dotąd wygrali wszystkie mecze. Idą jak burza. Serwis, atak, blok... Wszystko działa, jak należy.

– W jakim wieku należy zacząć siatkarskie treningi? – „Mały Gość” zapytał Bartosza Kurka (na zdjęciu z numerem 6) tuż przed poprzednimi mistrzostwami świata. Wtedy zawodnik nie znalazł się w naszej kadrze. Teraz ma nareszcie okazję na wymarzony złoty medal sitkarskiego mundialu.

– Każdy wiek jest dobry! Nawet maluchy mogą bawić się piłką do siatkówki – odpowiedział siatkarz. – Na pewno nie zrobią sobie nią krzywdy. A jest szansa, że złapią bakcyla. Z kolei dla starszych osób siatkówka to dobry sposób, żeby poprawić sprawność. A jeśli chodzi o poważniejsze trenowanie, to historia zna wiele przypadków. Mój najlepszy kolega na zgrupowaniu kadry Piotrek Nowakowski zaczął trenować chyba dopiero w pierwszej klasie liceum. Ja zacząłem w czwartej klasie podstawówki. I spotkaliśmy się w reprezentacji. Moim zdaniem najważniejsze nie jest to, kiedy się zaczyna, ale z jakim zaangażowaniem się trenuje.

W drugiej rundzie mistrzostw Polacy zagrają z Francją, Argentyną i Serbią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..