nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 19.09.2018 09:29

Idą jak burza

Polacy bronią tytułu mistrzów świata. Do drugiej rundy awansowali z pierwszego miejsca.

Rewelacja. Tym jednym słowem można określić grę naszych siatkarzy w pierwszej rundzie mistrzowskiego turnieju. Jak dotąd wygrali wszystkie mecze. Idą jak burza. Serwis, atak, blok... Wszystko działa, jak należy.

– W jakim wieku należy zacząć siatkarskie treningi? – „Mały Gość” zapytał Bartosza Kurka (na zdjęciu z numerem 6) tuż przed poprzednimi mistrzostwami świata. Wtedy zawodnik nie znalazł się w naszej kadrze. Teraz ma nareszcie okazję na wymarzony złoty medal sitkarskiego mundialu.

– Każdy wiek jest dobry! Nawet maluchy mogą bawić się piłką do siatkówki – odpowiedział siatkarz. – Na pewno nie zrobią sobie nią krzywdy. A jest szansa, że złapią bakcyla. Z kolei dla starszych osób siatkówka to dobry sposób, żeby poprawić sprawność. A jeśli chodzi o poważniejsze trenowanie, to historia zna wiele przypadków. Mój najlepszy kolega na zgrupowaniu kadry Piotrek Nowakowski zaczął trenować chyba dopiero w pierwszej klasie liceum. Ja zacząłem w czwartej klasie podstawówki. I spotkaliśmy się w reprezentacji. Moim zdaniem najważniejsze nie jest to, kiedy się zaczyna, ale z jakim zaangażowaniem się trenuje.

W drugiej rundzie mistrzostw Polacy zagrają z Francją, Argentyną i Serbią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • JonaszG
  19.09.2018 17:21
  Na WU-efie mieliśmy podstawy. Gra fajna jak ktoś gra, ale zasady dla mnie są dziwne i bezsensowne.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione