nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 19.09.2018 17:00

Najmłodsza w klasie

Jestem najmłodsza w klasie, tak się złożyło, że od najstarszych to o prawie dwa lata. Ciągle słyszę uwagi na ten temat. Dokuczają, że niby czegoś nie wiem, nie rozumiem itd. Chciałam być przewodniczącą klasy, ale chłopcy się zmówili i ich kandydat wygrał. Szóstoklasistka

W podstawówce wiek się liczy. Inaczej będzie dopiero w liceum, a na studiach to Ty będziesz górowała tym, że będziesz młodsza. Wytrzymaj po prostu do końca podstawówki. Skup się w tym czasie na swoim rozwoju, pilnuj nauki i jak tylko się da poszerzaj wiedzę i umiejętności.
Dzieci w podstawówkach bywają tak dziecinne, że drugoroczni chwalą się tym, że są starsze, klasa w nich wpatrzona, bo są starsi. A oni powtarzają klasę. Twój czas nadejdzie, bądź cierpliwa. O funkcji przewodniczącej szkoły możesz myśleć w ostatniej klasie, albo w liceum. Teraz machnij na to ręką, bo chłopcy by Ci uprzykrzali życie.
Nie stawiaj na wojnę dziewczyn i chłopaków, bo to bardzo dziecinne, to się już w tym wieku kończy. Nastąpi łączenie. Gdy koledzy podkreślają, że są starsi, a Ty młodsza, to śmiej się, mów, że szanujesz emerytów, że może trzeba pomóc zejść po schodach itd. Nie dzielcie klasy, tylko łączcie. Jeśli wśród chłopaków są jacyś spokojniejsi, to starajcie się z nimi rozmawiać. Gdy ktoś mówi, że omawiają sprawy dla starszych, to zaśmiej się i np. powiedz, że widzisz już pierwsze zmarszczki na jego twarzy, że ma siwe włosy. Rób to komicznie, odegraj aktorsko, że o rety, przyjmij wyrazy szacunku, masz bowiem pierwszy siwy włos. Ustal sobie granice, gdzie będziesz złośliwie i dowcipnie odpowiadała, gdzie milczała i tylko ziewała, a gdzie pójdziesz do pedagoga, do dyrekcji, bo czasami trzeba powiedzieć zdecydowane stop. To trudne sprawy, ale wierzę, że sytuacja się poprawi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  kawa
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 02.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 1

Najwyżej docenione