nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 09.09.2018 16:00

Iskry płoną krótko

Koleżanki z klasy ciągle mnie swatają z kolegą z klasy. Lubię go, to mój dobry przyjaciel. Najpierw zaprzeczałam, ale teraz do mnie powoli dociera że on naprawdę mi zaczyna się podobać. Problem w tym, że on mnie chyba nie zauważa, tylko uważa mnie za przyjaciółkę. Nie wiem co robić proszę o pomoc. 13-latka

Jeśli przyjaciel zaczyna Ci się podobać w nowy sposób, to przede wszystkim wycisz koleżanki. Niestety, dziewczyny w tym wieku uwielbiają takie afery i wkrótce cała klasa będzie o Was plotkowała, koledzy zaczną przyjacielowi dogadywać, trochę się śmiać i wtedy on może odsunąć się od Ciebie. Piszesz, że on chyba nie jest zauroczony. Ale to się może w każdej chwili zmienić. Tylko nie można na niego naciskać. Typowy chłopak woli być zdobywcą, a nie być zdobywany. Pogadaj więc z dziewczynami, by się wyciszyły i nie robiły afery, plotek, szeptów.
Ty się nadal z nim przyjaźnij, ale wprowadzaj nowe tematy. Zresztą, nie musicie rozmawiać we dwoje, mądre koleżanki też mogą dyskutować, byle bez głupich zachowań. Wywołajcie na przykład temat, jakie dziewczyny, jakiego typu podobają się kolegom. Albo co który ceni w dziewczynach, albo co sądzą o chodzeniu ze sobą młodych nastolatków, albo czy chcieliby już mieć dziewczynę.
Zdarza się, że mądry chłopak w wieku 13 lat nie chce tego typu relacji z dziewczyną. Ma swoje pasje, ceni przyjaźń, ale niczego innego nie chce. A jeśli wyczuje, że koleżanki na niego naciskają, to się odsunie i na długo będzie miał dosyć dziewczyn.
Pamiętaj, że w Waszym wieku dziewczyny są w tym temacie mocno do przodu, chłopcy mają na ogół  inne marzenia.
Próbuj rozwijać Waszą przyjaźń. Pokaż, że rozumiesz jego zainteresowania, że go podziwiasz, że może na Ciebie liczyć. Nie naciskaj na zmianę relacji, jeśli naprawdę Ci na nim zależy.
Zauroczenia to iskry, które płoną bardzo krótko. A przyjaźń to trwała relacja, nie psuj jej.

kochaneproblemy@malygosc.pl

Zadaj pytanie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..