nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 05.09.2018 15:57

Niniwa w Santiago de Compostela

W 23 dni rowerzyści pokonali 3147 km, a piechurzy 550 km.

NINIWA Team to grupa rowerowych i Bożych szaleńców z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Od 2007 roku (kto by jeszcze pamiętał tak odległe czasy ;) ) w każde wakacje wyruszają razem na kilkutygodniową wyprawę. I kręcą na rowerach średnio 150 km dziennie! Wszystko, co potrzebne, mają przy sobie. Nie śledzi ich samochód techniczny z wyposażeniem. Mogą więc liczyć tylko na siebie. – Nasze wyprawy wymyśla i prowadzi Pan Bóg – mówią zgodnie.

Jak co roku, i tym razem na czele grupy jechał ojciec Tomasz Maniura OMI. Celem wyprawy było sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Wyprawa rowerowa wyruszyła z Kokotka, a w tym samym czasie grupa piesza wystartowała z Lizbony po dotarciu na miejsce samolotem. Akcji towarzyszy wspólna intencja. Podróżnicy ofiarowują przebyte kilometry w intencji młodzieży, w związku z tegorocznym synodem młodzieży w Rzymie.

NINIWA Team dotarła do celu swojej podróży! – dowiedział się „Mały Gość”. Poniżej list od Niniwy.

„Rowerzyści i piechurzy NINIWA Team zmierzający od trzech i pół tygodnia do Santiago de Compostela osiągnęli swój cel. Obydwie grupy przybyły do miasta docelowego w odstępie 3 godzin. W 23 dni rowerzyści pokonali w sumie 3147 km, a piechurzy 550 km.

Podróż była ciężka ale też piękna. Obydwu grupom niemalże cały czas towarzyszyły upały. Obydwie grupy, musiały wspiąć się na niejedną górę, nie obyło się bez wypadków. Było też wiele dobra i piękna, niesamowitych spotkań z dobrymi ludźmi, odkrywania Boga, Ostatecznie wszyscy bezpiecznie dostali do celu.

„Koniec, czy początek? Mówi się że wyprawa to miniaturka życia, a życie wciąż trwa więc dla mnie się jeszcze nie skończyła.” – relacjonuje na świeżo Basia jedna z rowerzystek.

Piechurzy i rowerzyści już jako jedna grupa wrócą autobusem do Polski. Msza święta na powitanie odbędzie się w piątek 7.09 w kościele parafialnym w Kokotku o godzinie 17.00. Godzinę później w Oblackim Centrum Młodzieży, na świeżo pierwsze opowieści z drogi do Santiago.

Aktualnie powstaje również książka, która opisuje przygody wyprawy. Pisana bezpośrednio na wyprawie przez jej uczestników, z dwóch punktów widzenia – grupy pieszej i grupy rowerowej. Jej premiera odbędzie się w MDK w Lublińcu 17 listopada 2018”.

Wyprawa rowerowa Projekt Życie: Próba Krzyża [tydzień 1]
NiniwaMedia

Wyprawa rowerowa Projekt Życie: Próba Krzyża [tydzień 2]
NiniwaMedia

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione