nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

PAP/Gabriela Szulik

dodane 02.09.2018 22:45

Aibo – robotyczny pies

Od pierwszych dni września jest dostępny w amerykańskich sklepach

Robotyczny pies firmy Sony w USA będzie kosztować niecałe 2,9 tys. dolarów. W pakiecie kupujący otrzymają m.in. trzyletni dostęp do usługi AI Cloud, dzięki której Aibo będzie mógł wysyłać do serwerów Sony informacje dotyczące dziennej aktywności. Koncern twierdzi, że pomoże to ukształtować charakter psa i pozwoli jego właścicielowi pozostać w kontakcie z pupilem za pomocą połącznia Wi-Fi lub internetu.

W pakiecie z Aibo klienci dostaną stację ładującą i kilka zabawek dla elektronicznego pupila, m.in. różową piłkę czy interaktywną kość.

Amerykańska wersja robota brzmieniem i wyglądem nie różni się znacząco od modelu, który już w zeszłym roku zaprezentowano. Ma on kilka czujników sensorycznych, kamery i urządzenia aktywujące. Kamera z tyłu pomaga nawigować urządzeniu do stacji ładującej, a umieszczona w nosie pomaga znaleźć Aibone i dzięki funkcji rozpoznawania twarzy zidentyfikować „członków rodziny”. Elektroniczny pupil reaguje nawet na głosowe komendy.

Pierwsza wersja Aibo pojawiła się na rynku jeszcze w 1999 r., ale w 2006 wycofano ją ze sprzedaży. Rok temu nowa wersja robota zadebiutowała w Japonii. Tam sprzedano ok 11 tys. Aibo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..