nasze media Mały Gość 04/2024

PAP / Gabriela Szulik

dodane 26.08.2018 12:01

Air Show w Radomiu

Największe w Polsce pokazy lotnicze – ponad 100 samolotów z 22 państw.

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w kraju i jedna z większych w Europie. W tym roku uświetni obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego w Polsce.

Air Show zgromadził tłumy, mimo deszczu i chłodu, na lotnisku trwają pokazy. Pierwszego dnia, w sobotę pokazy obejrzało ponad 80 tys. osób.

Lotnicze zespoły akrobatyczne mają przygotowanych kilka wariantów pokazu, w zależności od pułapu chmur. Największe zainteresowanie publiczności budzą zawsze popisy zespołów akrobacyjnych. W tym roku w Radomiu można ich zobaczyć 12, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Finlandii, Chorwacji, Łotwy, Jordanii i z Pakistanu.

Lubiany przez publiczność zespół akrobacyjny "Frecce Tricolori" z Włoch specjalnie na pokazy w Polsce przygotował 40-minutowy program. Polskę reprezentują m.in. wojskowe zespoły akrobacyjne Biało-Czerwone Iskry i Orlik. Wśród maszyn można zobaczyć m.in. odrzutowiec Aero L-159A Alca, myśliwiec wielozadaniowy Jas-39C Gripen, samolot F-16C Block, samoloty transportowe Hercules, Casa C295M i C-130.

Jeśli z powodu pogody pokazy nie będą mogły się odbyć, widzowie mogą zwiedzać wystawę, na której oprócz samolotów można zobaczyć także sprzęt wojskowy. Organizatorzy przygotowali też strefy tematyczne, m.in. poświęconą historii Dywizjonu 303 oraz strefę foto, w której można porozmawiać z pilotami i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..