nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 21.08.2018 18:00

Odsuwaj się, ale przebaczaj

Ostatnio moja najlepsza przyjaciółka się zmieniła. Kiedyś byłyśmy jak papużki nierozłączki, a teraz codziennie się obrażamy na siebie. Zaczęła mnie traktować jak osobę, z której można się tylko śmiać. Z innymi dziewczynami plotkuje o mnie, a w aplikacji, której nie mam, krytykują mnie, nauczycieli i szkołę. Czuję, że mam tego dość! Jednak za każdym razem, gdy chcę jej zwrócić uwagę, nie potrafię tego zrobić! Zawiedziona siódmoklasistka

W Waszym wieku to się bardzo często zdarza, że koleżanka zaczyna się beznadziejnie zachowywać, niszczy przyjaźń, źle traktuje dawną dobrą przyjaciółkę. Bywają przyjaźnie na zawsze, na długo, ale zdarza się, że trwają krótko.
Wyciągnij wnioski z tej sytuacji i zacznij się mocno rozglądać za innymi dziewczynami, które nie są pod wpływem tamtej grupy. Przyjaciółka i reszta dziewczyn zmądrzeją, ale potrzebują czasu na dorastanie. Przebacz jej w sercu, ale albo jej powiedz, że Ci przykro z powodu takiego zachowania, albo nic nie mów, tylko odsuwaj się od niej, szukaj innych dziewczyn,.
To bardzo dobrze, że masz dosyć takiej sytuacji. Poczuj swoją godność, jesteś przecież Dzieckiem Bożym, zasługujesz na szacunek. Gdy ona będzie się z Ciebie znowu śmiała, to miej przygotowanych kilka złośliwych, dowcipnych uwag. Np mów, że jej komentarze są nudne, że ma się odczepić, że tylko prymitywne osoby szydzą z innych, że to wcale nie jest śmieszne, że szkoda deptać dawną przyjaźń.
Wnioski- możesz jej powiedzieć ostro, że masz dosyć tego, jak Cię traktuje, a możesz to pokazać spojrzeniem, surowym wyrazem twarzy, wzruszeniem ramion, odsuwaniem się od niej. Tylko nie awanturuj się, nie obrażaj jej, panuj nad sobą. A jeśli nie potrafisz, to lepiej milczeć.
Można mieć nadzieję, że za kilka lat przyjaciółka znowu będzie normalna, ale teraz się od niej odsuń, ale nigdy nie odpowiadaj złem na zło.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..