nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 10.08.2018 09:08

Skoczny widłoróg

Widłoróg amerykański to najszybsze zwierzę Ameryki Północnej.

Osobniki ze zdjęcia zamieszkują tereny Raton, w stanie Nowy Meksyk w USA. Na razie stoją. Ale prędzej czy później zerwą się do biegu. Mogą wówczas popędzić z prędkością aż 95 km/h. A ich skoki – lub raczej skoooooooki – mierzą 6 metrów.

Widłorogi mają pięknie ubarwioną sierść. Tułów jest rudobrązowy. A w kilku miejscach pojawiają się białe plamy sierści – na przykład na głowie, na zadzie, na brzuchu czy na wewnętrznych stronach kończyn. A jeśli mowa o rogach, czy raczej widłorogach, ich długość u samców wynosi 25 cm, a u samic 12 cm.

Widłorogi w akcji:

Pronghorn Antelopes Running at Full Speed
Channel 6

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione