nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 14.08.2018 20:00

Myśl pozytywnie

Moja nowa klasa już się umawia przez portal społecznościowy. Mamy się poznać. Bardzo się tego boję, bo jestem nieśmiała. Do tego nie ubieram się super modnie, nie maluję się, nie palę, nie piję. A jeśli uznają mnie za dziwaczkę? Nie znam nikogo, bo dopiero się przeprowadziliśmy do tej miejscowości. Licealistka

Głowa do góry i uśmiech na twarz. Ciesz się, że poznasz nowe osoby, że zaczynasz nowy etap życia. Pamiętaj, że wszyscy rówieśnicy mają mnóstwo obaw, a czasami im więcej lęku, tym więcej udawania kogoś, kim się wcale nie jest. Pierwsze wrażenie może być więc mylne. Nie uprzedzaj się do nikogo. Sądzę, że będzie jeszcze kilka osób podobnych do Ciebie i nie będziesz się wyróżniała. Sportowy, naturalny styl jest zawsze w cenie. Jeszcze ważniejszy jest uśmiech, ale nie sztuczny, tylko wynikający z życzliwości do ludzi, z ciekawości, jacy też oni są. Idź na spotkanie pełna dobrych myśli, w dobrym humorze, wtedy napięcie zniknie. A może zauważysz inną, zalęknioną dziewczynę i to Ty jej pomożesz się zintegrować? Tylko nie zamykajcie się we dwie, staraj się odzywać do wszystkich. Możesz zaproponować, by na różnych przedmiotach siedzieć z różnymi osobami, bo wtedy się lepiej i szybciej  poznacie. Gdyby proponowano papierosy czy piwo, to odmawiasz w naturalny sposób, nawet z lekką dumą, że masz zasady. Niczym się nie martw, bo mniej więcej po miesiącu będzie wiadomo, kto jaki jest. Odrzucamy złe czyny, ale nie negujemy człowieka.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione