nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 12.08.2018 20:00

Z kim usiąść we wrześniu?

Po koniec zeszłego roku szkolnego bardzo się wszystkie kłóciłyśmy. Niby w ostatnim dniu pogodziłyśmy się, ale trochę się obawiam września. Czy usiąść z przyjaciółką, z którą znamy się od przedszkola? A może skontaktować się z inną koleżanką i umówić się z nią? Tylko wtedy tamtej będzie przykro, czyli zacznę piątą klasę niezbyt miło. Co mi Pani doradzi? Piątoklasistka

Napięcia, nieporozumienia, wręcz kłótnie między dziewczynami w Waszym wieku to prawie norma. Było, minęło. Odpowiedz sobie na kilka pytań zanim podejmiesz decyzję. Czy w wyniku tej decyzji ktoś możne poczuć się źle? Czy dzięki tej decyzji będziesz lepszym człowiekiem? Czy Pan Bóg by tego pragnął? Odpowiedź nasuwa się sama. Ale dodatkowo radzę, byście się w większej grupce koleżanek spotkały się. Może Ty to zorganizujesz? Cieszcie się, że jesteście starsze, mądrzejsze, zastanówcie się, jak najlepiej rozwiązywać konflikty, by nie było obgadywania, plotek, afer, tylko szczerość, serdeczność, zrozumienie. Nie bądźcie zbyt poważne, skupione na sobie. Wiele złych emocji można z siebie wyrzucić przez żarty, przez śmieszne hasła, które tylko Wy będziecie znały. Raz jedna, raz druga, a potem trzecia ma gorszy dzień. Niech zawsze jedna weźmie na siebie wyciszenie konfliktu, rozładowanie atmosfery. Możesz też najpierw spotkać się z przyjaciółką z ławki, przeprosić ze zeszłoroczne zachowanie i wspólnie ustalić, jak sobie będziecie radziły w piątej klasie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione