nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 09.08.2018 20:00

Razem do celu

Zmieniłam się i zmieniłam też swoje postępowanie. Jednak moja przyjaciółka nie. Zwróciłam jej uwagę, że nie powinna przeklinać, śmiać się z nauczycieli. Powiedziała że się poprawi, ale nie zrobiła tego. Teraz kiedy jej o tym przypominałam denerwowała się i obie się obrażałyśmy. Nie wiem co mam zrobić... Zmartwiona 14-latka

Nie jest łatwo pozbyć się złych nawyków. Tobie się udało, a jej nie. Lecz też tego chciała i pewnie złości się, że jej nie wychodzi. Więc nie krytykuj jej, bo to Twoja przyjaciółka. Wprowadź w Waszą relację sporo humoru, śmiechu. Bez wymądrzania się podsuwaj różne myśli. Bo co za sens śmiać się z nauczycieli? Czy wiecie, jakie Wy będziecie w ich wieku? Czy byłoby miło, gdyby ktoś się śmiał z Waszych rodziców czy dziadków? Z pełną życzliwością krytykuj zło, ale nie krytykuj przyjaciółki. Zapewniaj, że da radę, bo jeśli Tobie się udało, to jej też. Upadki są po to, by się szybko podnosić. Więc chwal ją, gdy panuje nad językiem i nad szyderstwem. Zajmijcie się czymś dobrym, walczcie z nudą, bo ona podpowiada głupie pomysły.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione