nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 23.07.2018 10:31

Megazjazd

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z drugiej najwyższej góry świata - K2. Po szczęśliwym dotarciu na dół powiedział: Cieszę się że nie muszę już tu wracać. Wyczyn rzeczywiście budzi podziw, zwłaszcza że wielu śmiałków próbujących tylko zdobyć szczyt klasycznie na nogach, nigdy do domu nie wraca. 8611 m.n.p.m. - to był punkt startowy historycznego zjazdu, czyli sam wierzchołek K2. W zeszłym roku podjął pierwszą próbę ale przez wysokie temperatury wtedy się nie udało.

Około godziny 9.00 - 9.30 rozpoczął się zjazd. Początkowo pogoda była dobra, ale później pogorszyła się widoczność i Andrzej Bargiel musiał czekać w czwartym obozie. W końcu o 16.00 czasu polskiego skialpinista dotarł bezpiecznie na dół. Zagraniczne media donoszą, że Polak dokonał niemożliwego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  kawa
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 02.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 1

Najwyżej docenione