nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 21.07.2018 20:00

Z kim w ławce?

W naszej klasie jest bardzo duża grupa dziewczyn. Umówiłam się z jedną, że w przyszłym roku usiądziemy razem na polskim. Ale tylko na polskim, tak się złożyło. Zastanawiam się, co z pozostałymi przedmiotami. 12-latka

Bądź zadowolona, że z jedną koleżanką jesteś już umówiona. Potwierdź to jeszcze w czasie wakacji i raczej prędzej niż później. W miarę możliwości spotykaj się też z resztą koleżanek i załatwiaj tę sprawę. Bardzo mi się Wasz pomysł podoba, bo gdy się z kimś siedzi, to się go lepiej poznaje. Dlatego niech tych różnych koleżanek z ławki będzie tyle, ile to możliwe. Nie jest niczym złym, że przez kilka miesięcy najlepiej się dogadasz z jedną, potem z drugą. Ani to zdrada, ani fałsz, tylko ciekawość drugiej osoby. Oczywiście, nie należy przesadzać ze zwierzeniami i absolutnie nie wolno rozpowiadać żadnych tajemnic, szczególnie rodzinnych czy osobistych. Pamiętam taką klasę sprzed lat, że co kilka miesięcy zmieniali miejsca, co nas, nauczycieli trochę drażniło, ale tłumaczyli, że po takiej zmianie jest tylko lepiej.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione