nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 17.07.2018 20:00

Spełnić marzenia

Moje hobby to zwierzęta. Marzę o hodowli, ale zawsze są powody, by nic z tego nie wyszło. Chciałabym też jeździć konno, lecz rodzice nie mają czasu mnie wozić. Jest mi bardzo smutno z tego powodu. 11-latka

Masz ciekawe i piękne hobby. Prowadź rozmowy z rodzicami. Tylko podchodź do tego dojrzale. Myśl, jak długo zwierzątko żyje, czy możesz mu stworzyć dobre warunki, co możesz mu zapewnić. Nie myśl tylko o sobie, ale i o zwierzątkach i o rodzinie. Pamiętaj, że jesteś coraz starsza, coraz więcej czasu będziesz spędzała poza domem, a po maturze wyjedziesz na studia. No i najważniejsze- jesteś w wieku, że to rodzice decydują. Więc powtarzaj sobie po cichu mądre przysłowie, że " jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma." Nie ma sensu się smucić. Raczej myśl, jak swoje hobby realizować. Skoro mieszkasz na wsi, możesz prowadzić tyle obserwacji przeróżnych zwierzaków. Może zajmiesz się fotografowaniem zwierząt, stworzysz album uzupełniony naukowymi informacjami o tych zwierzątkach? Konie zawsze będą dostępne, może zaczniesz jeździć jako pełnoletnia. Przypomina mi się chłopak, który prowadził obserwacje kilku pająków, fotografował je, czytał sporo na ich temat. Znam nastolatki, które nie mogąc mieć psa, wyprowadzały na spacer psy sąsiadów. Można dokarmiać dzikie koty. Można prowadzić obserwacje ptaków. No i do tego nauka, zdjęcia. 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione