nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 11.07.2018 20:00

Zabiegaj o nią

Zakochałem się w jednej dziewczynie. Na początku myślałem że to tylko zauroczenie, ale po kilku miesiącach chodzenia do tej samej grupy na basenie stwierdziłem, że moje uczucie do niej się nie zmienia. Teraz z powodu wakacji zajęcia nie są prowadzone, ale okazało się, że jej mama to koleżanka mojej mamy. Nie mam zielonego pojęcia co zrobić: próbować o niej zapomnieć (ale wiem, że to będzie bardzo trudne), spróbować skontaktować się z nią przez moją mamę, czy zrobić coś kompletnie innego. Główny problem polega na odległości. Nie mieszkamy co prawda daleko od siebie, ale bądź co bądź, rowerem tam nie dojadę (a bardzo chciałbym). Niepewny

To chłopak ma być aktywny, ma zabiegać o dziewczynę, starać się z nią zaprzyjaźnić, by się przekonać, czy jest wzajemność lub chociaż szanse na nią. Nie napisałeś, ile macie lat. Ale skontaktować się, zaprzyjaźnić można zawsze, bez względu na wiek. Dlatego wykorzystaj znajomość Waszych mam i koniecznie nawiąż z nią kontakt.
Możliwości jest wiele:
- niech mama poda jej mamie numer Twojego telefonu i adres mailowy, jednocześnie prosząc, by ona podała swoje namiary. Jeśli nie napisze do Ciebie, to Ty napisz.
- skoro masz jej dane, szukaj jej na portalach społecznościowych, o ile możecie już nich korzystać
- powiedz mamie, że chciałbyś w czasie wakacji tę koleżankę spotkać. Może obie matki też chętnie by pogadały i spotkały się u Was. Można poprosić, by córka przyjechała z mamą.
- zależnie od wieku staraj się okazać jej szczególną sympatię, nie oszczędzaj komplementów, ale też żartów i radości.
- zależnie od tego, w jakiej okolicy mieszkacie, może moglibyście się spotkać mniej więcej w połowie drogi, a każde dojechałoby tam rowerem?
Jeśli się nie ośmielisz działać, to znak, że organizm nie chce jeszcze bliskiej relacji.
Jeśli się ośmielisz nawiązać kontakt, to kombinuj, jak i gdzie możecie się spotykać. No i piszcie ze sobą. To nie powinny być żadne wyznania, bo najpierw trzeba się dobrze poznać, by mówić o uczuciach.
Pamiętaj, że zauroczenie i zakochanie to emocje. A one są poza naszą wolą, często nie trwają długo. Dlatego poznajcie się dobrze, swoje zalety i wady. Jesteś w świetnej sytuacji przez znajomość matek. Korzystaj z tego.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..