nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 01.07.2018 15:19

Tydzień u źródeł

Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zdjęcia przedwojennego kąpieliska, które powstało właśnie w pogłębionym potoku, a gdzie był sprzęt sportowy, rekreacyjny, a wszystko tak blisko. Tam właśnie już jutro ruszymy na pierwszą wycieczkę. A na zakończenie turnusu będzie rejs statkiem po kanale, poznawanie portu, pokonanie śluzy.

Niedziela, 1 lipca, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Dzieci z parafii zachwycone zajęciami z piłką, które zajmowały je w zeszłym tygodniu. Dlatego, gdy ksiądz ogłosił, że można się zapisywać na tydzień przy źródle, chętnych było więcej niż tydzień temu. Wczoraj dziewczyny opracowywały szczegółowy plan zajęć. Ksiądz Wojtek przysłał do pomocy kilku energicznych ministrantów. Hm, czy mi się zdawało, że pojawiły się dziwne rumieńce na twarzach niektórych marianek, że atmosfera dziwnie zgęstniała. Ale są już gotowe ciekawe plansze z informacjami o rzece Jordan, o jeziorze Genezaret, o sadzawce Siloe, ale i o Wiśle, o Lednicy, a nawet o naszej lokalnej rzece, nawet o potoku Ostropka przepływającym przez dzielnicę. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zdjęcia przedwojennego kąpieliska, które powstało właśnie w pogłębionym potoku, a gdzie był sprzęt sportowy, rekreacyjny, a wszystko tak blisko. Tam właśnie już jutro ruszymy na pierwszą wycieczkę. A na zakończenie turnusu będzie rejs statkiem po kanale, poznawanie portu, pokonanie śluzy. Pieniądze ze sprzedaży toreb bardzo się przydadzą. Będą godziny poświęcone na wykonanie modeli różnych mostów, przyjdzie inżynier budownictwa, który wiele na temat zasad budowy mostów powie. Starsi ministranci przygotowują ciekawe prezentacje na temat różnych rzek. Nawet gdyby deszcze nie pozwolił na zajęcia na powietrzu, to w planach jest mnóstwo zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, sprawnościowych, a do tego konkursy wiedzy. Wszystko zapewne ciekawe, ale ja chcę piesze wycieczki. Bo już usłyszałam, że statkiem nie popłynę, że to nie dla mnie. Trochę mi przykro, ale z drugiej strony nie rozumiem, jak działa śluza. A jeśli czegoś nie znam, to się tego boję. Niby wiem, że lęk to wyobraźnia, to brak miłości, ale lęk jest i nie będę udawała, że go nie ma. Szczerość i bezpośredniość tego się nauczyłam od małych dziecio w zeszłym tygodniu. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione