nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 27.06.2018 10:57

Kto kogo uczy?

Jest gra w kolanko i w wołanego. Są dwa ognie i siatkówka. Są rzuty do kosza, nawet do kosza na śmieci. Jest już mistrz kozłowania i mistrz slalomu oraz dryblingu. Są różne zespoły, ciągle inne, by nie zaistniała wrogość czy kłótnie. Każdego dnia odbywa się oczywiście jeden mecz piłki nożnej, a starsi chłopcy opowiadają o różnych drużynach z Mundialu.

Środa, 27 czerwca, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Pani straciła zainteresowanie meczami, ale Pan i Kuba emocjonują się coraz bardziej. Nie zamartwiają się porażką Polaków, przecież na mistrzostwach nie ma Włochów ani Holendrów. Kto lubi piłkę, emocjonuje się tym nieprzewidywalnym sportem. Tak też jest z dzieciakami, które każdego ranka przychodzą do domu parafialnego. Najpierw modlitwa psalmem, a potem przedstawienie planu dnia. W poniedziałek próbowałam włączyć się do zabaw z piłką, ale dostałam stanowczy zakaz, bo moje zęby niechcący mogą wyrządzić sporo szkód. A tu każda piłka potrzebna. Jest gra w kolanko i w wołanego. Są dwa ognie i siatkówka. Są rzuty do kosza, nawet do kosza na śmieci. Jest już mistrz kozłowania i mistrz slalomu oraz dryblingu. Są różne zespoły, ciągle inne, by nie zaistniała wrogość czy kłótnie. Każdego dnia odbywa się oczywiście jeden mecz piłki nożnej, a starsi chłopcy opowiadają o różnych drużynach z Mundialu. Na szczęście nie jest upalnie, a gdy we wtorek lekko kropiło, to odbywały się zabawy z salkach. Było rysowanie, projekty plakatów oraz nauka gry w ping ponga. Gdy ksiądz pokazywał, jak lekko odbija piłeczkę, wszystkie dzieci rwały się do paletek. Niestety, już wiedzą, że kto chce być mistrzem, musi długo trenować. Każdego dnia wykonują też kolejne zośki, czyli malutkie piłeczki wypełnione ryżem. Są już najlepsi w podbijaniu, ale ogólnie podziwiamy najmłodszych uczestników, którzy nie mają żadnych kompleksów, są dumni z siebie i wszystko się im podoba. No i tak się złożyło, że maluchy świecą przykładem i to ich najlepiej naśladować. Podobno o takich dzieciakach mówił swoim uczniom Pan Jezus. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione