nasze media MGN 07/2024
dodane 22.06.2018 10:52

Wakacje! Polska jest NAJ

Szukajcie takich miejsc NAJ…  Czekamy na Wasze zdjęcia.

W najnowszym „Małym Gościu” znajdziecie naklejki, którymi te miejsca możecie oznaczyć i zrobić sobie w takim miejscu zdjęcie, a potem przysłać je do nas. Z naklejek można zrobić minichorągiewkę, owijając ją np. wokół patyczka do szaszłyków. Mama na pewno coś takiego ma w kuchni. My te wszystkie polskie miejsca NAJ… – wybrane przez Was – pokażemy na www.malygosc.pl.
Przy okazji, ponieważ obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych, zainteresujcie się regulaminem, który jest na naszej stronie internetowej www.malygosc.pl/Konkursy albo przeczytajcie informację na ten temat w „Małym Gościu” na stronie 45 pod łamigłówkami.
Przykład polskiego NAJ? Proszę bardzo... Tatry. Rekordowe góry. Największym pasmem Tatr szczycą się Słowacy. Najwyższy szczyt po naszej stronie to Rysy (2499 m n.p.m.), najdłuższa (długość odkrytych korytarzy 23 619 m) i najgłębsza (824 m) jaskinia – Wielka Śnieżna, najwyższy wodospad – Wielka Siklawa (ok. 70 m), najniebezpieczniejszy szlak turystyczny – Orla Perć, najwyżej położony budynek – obserwatorium na Kasprowym Wierchu (1987 m n.p.m.). Skąd nazwa Rysy? Bo zbocze jest pożłobione, jakby porysowane. Po raz pierwszy szczyt zdobyto 30 lipca 1840 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..