nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 16.06.2018 09:29

Hiszpan w Peru

Szkolny żaglowiec hiszpańskiej marynarki wojennej przybył na najpiękniejsze wyścigi.

Mowa oczywiście o regatach żaglowców. Niestety naszych wspaniałych statków nie zobaczymy na nich ponieważ są to regaty krajów południowej ameryki. A skąd tam hiszpański okręt? Ameryka Południowa w większości była podzielona na hiszpańskie kolonie i wciąż mimo wielu lat niepodległości mieszkańcy czują więź ze starą ojczyzną. Okrę  Juan Sebastian de Elcanocumuje w Porcie Callao, w Limie, w Peru. Jest czteromasztową bakrentyną. Taki typ żaglowca zwany jest też szkunerbarkiem. Charakteryzuje się tym że na pierwszym maszcie ma ożaglowanie rejowe, czyli prostokątne zawieszone na rejach, a na pozostałych ożaglowanie skośne. 

W regatach biorą udział żaglowce z 11 krajów, a wyścigi składają się z 17 etapów prowadząc przez Amerykę Łacińską i Karaiby.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 15:51
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10