nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

PAP

dodane 11.06.2018 16:27

Adrian dostał medal

Ratował ofiarnie i odważnie życie kolegi, pod którym załamał się lód.

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaprosili dzieci

do ogrodów pałacu prezydenckiego, gdzie odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.

Podczas uroczystości 9-letni Adrian Grodzki otrzymał medal za ofiarność i odwagę, ponieważ uratował życie rówieśnikowi, pod którym załamał się lód. Chłopiec złamał dużą gałąź, położył się na kruchym lodzie i jedną ręką chwytając się krzaków, podał drugi koniec gałęzi koledze, dzięki temu wyciągnął go z wody.

„Nie każdy w życiu zostaje bohaterem. Powiem więcej: życzymy wam, żeby takie niebezpieczne sytuacje nigdy was nie dotknęły przede wszystkim. Ale też z drugiej strony, żeby was nie spotkały. Żebyście nie znalazły się ani w niebezpiecznej sytuacji, ani obok niebezpiecznej sytuacji” – powiedział prezydent. „Bohaterem jest nie tylko ten, kto ratuje innych i ale jest również ten, kto potrafi zapobiec powstaniu niebezpiecznej sytuacji, kto potrafi stworzyć takie warunki, żeby do zagrożenia nie doszło” – dodał.

Adrian nie tylko uratował życie koledze, ale zrobił i siebie nie naraził na niebezpieczeństwo. Do końca zachował zimną krew.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 15.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10