nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP

dodane 11.06.2018 16:27

Adrian dostał medal

Ratował ofiarnie i odważnie życie kolegi, pod którym załamał się lód.

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaprosili dzieci

do ogrodów pałacu prezydenckiego, gdzie odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.

Podczas uroczystości 9-letni Adrian Grodzki otrzymał medal za ofiarność i odwagę, ponieważ uratował życie rówieśnikowi, pod którym załamał się lód. Chłopiec złamał dużą gałąź, położył się na kruchym lodzie i jedną ręką chwytając się krzaków, podał drugi koniec gałęzi koledze, dzięki temu wyciągnął go z wody.

„Nie każdy w życiu zostaje bohaterem. Powiem więcej: życzymy wam, żeby takie niebezpieczne sytuacje nigdy was nie dotknęły przede wszystkim. Ale też z drugiej strony, żeby was nie spotkały. Żebyście nie znalazły się ani w niebezpiecznej sytuacji, ani obok niebezpiecznej sytuacji” – powiedział prezydent. „Bohaterem jest nie tylko ten, kto ratuje innych i ale jest również ten, kto potrafi zapobiec powstaniu niebezpiecznej sytuacji, kto potrafi stworzyć takie warunki, żeby do zagrożenia nie doszło” – dodał.

Adrian nie tylko uratował życie koledze, ale zrobił i siebie nie naraził na niebezpieczeństwo. Do końca zachował zimną krew.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione