nasze media MGN 07/2024
dodane 09.06.2018 15:00

Zaplątani

Zakochaliśmy się w sobie i zostaliśmy parą. Niestety, nagle okazało się, że on już jest z inną, nawet mi o tym nie mówiąc. Gdy poprosiłam o rozmowę, był zakochany w kolejnej. Cierpiałam, bo mnie zdradził. A jego przyjaciel zakochał się we mnie i nie odpuszcza, chociaż tłumaczę, że nic nie czuję. Ten były chłopak bardzo mnie namawia do związku ze swoim przyjacielem. Tęsknię za nim. Strasznie się wszystko poplątało. 14-latka

Spróbuję wszystko trochę uporządkować. Wiadomo, że Ty sama podejmiesz wszelkie decyzje i Ty poniesiesz konsekwencje. Ja tylko podam moje opinie ewentualne rady.
1. Ani Ty nie kochasz chłopaka, ani on Ciebie. To są EMOCJE! Za emocje się nie odpowiada, one się pojawiają i znikają. Owszem, można cierpliwie czekać, aż uczucie minie, można próbować z pomocą rozsądku i rozumu wyrzucić z siebie zauroczenie.
2. Kolega w zasadzie Cię nie zdradził. Jest typowym chłopakiem 14-letnim, którego zaczynają ciekawić dziewczyny i jest szczery, gdy pod wpływem emocji mówi, że kocha. Ale to jego "kochanie" może trwać kilka dni, tygodni.
rada 1- przebacz mu, bo jest w sumie 14-letnim dzieciakiem zafascynowanym kolejno różnymi dziewczynami. Podejrzewam, że już niedługo "pokocha" kolejne.
rada 2- jeśli Twój organizm podpowiada Ci, że tylko on, to cierpliwie czekaj, aż zauroczy się w kolejnych dziewczynach, by pewnego dnia wrócić do Ciebie. Tylko w jakiejś luźnej rozmowie zwróć mu uwagę, by nauczył się nie tylko wyznawać, że "kocha", ale też by informował, że właśnie mu przeszło i teraz interesuje się inną dziewczyną.
3. Wyjaśnij zakochanemu w Tobie koledze, że chętnie oferujesz mu przyjaźń. Możecie wiele rozmawiać, spędzać razem ciekawie czas, organizować całą grupę rówieśników, ale zmieńcie modę na chodzenie. Bo co to za chodzenie przez kilka tygodni. Przyjaźń jest stabilna, bez nerwów, a najlepsza w większej grupce. Iskierki zauroczenie będą tam krążyły. Ale nauczcie się, że gdy dziewczyna czy chłopak się podobają, to nie oznacza od razu miłości. Pełna serdeczności przyjaźń byłaby dobra. Powiedz mu, że przecież musicie się bardzo dobrze poznać, szczególnie swoje wady, ale też zalety, by ewentualnie pojawiło się u obojga głębokie uczucie. 
4. Poproś tego kolegę, by nie zapewniał, że kocha. Bo niedawno inny tak zapewniał, a potem zapomniał powiedzieć, że mu przeszło. Prawdziwa miłość nie przechodzi.
Definicję idealnej miłości znajdziecie w 1 liście św. Pawła do Koryntian, to słynny hymn do miłości. Bardzo rzadko ludziom zdarza się tak mocno kochać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..