nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 06.06.2018 15:00

Wysoka średnia

Mam najwyższą średnią w klasie, w szkole. Z nauką świetnie sobie radzę. Ale nie potrafię nawiązać kontaktu z chłopakiem, który mi się podoba od dawna. On też na mnie zerka, ale pewnie nie odważy się nic zacząć. Jest lubiany w klasie, ale dziewczyny nie ma. Nie uznaję kontaktów wirtualnych, cenię bezpośrednie rozmowy, ale jak tu zaczynać coś w szkole pod czujnym okiem rówieśników. 15-latka

Wszystko rozumiem. Gratuluję niezwykłej średniej. Ale uważaj na siebie, bo kto ma taką średnią, tego pasją jest po prostu nauka, a tu powoli trzeba wyczuć, co Cię interesuje, nad czym warto się skupić, a co robić bez zbytniego zaangażowania. Uczyłam w szkole kilkadziesiąt lat i obserwowałam, jak po latach chłopcy dojrzewali, około matury brali się do nauki, kończyli świetne studia, zajmują wysokie stanowiska. Pracowitym dziewczynkom zdarza się tak zwane wypalenie. Poza tym, nauka jest bardzo ważna, bo to fundament pod przyszłe życie. Ale równie ważne jest porozumienie z rówieśnikami itd.
Bóg nie ma innych rąk niż nasze, dlatego leciutko pokazuj mu, że go lubisz, że chętnie z nim pogadasz. To fantastyczne, że wolisz rozmowę na żywo niż wirtualny świat. Ale właśnie w takiej sytuacji jak Twoja internet czy komórka są najlepsze, bo tego koleżanki nie wyśledzą. Twoje uśmiechy czy spojrzenia mogą wypatrzyć.
Podejrzewam, że on nie ma pojęcia, że Tobie na nim zależy. On może być w rozpaczy, że nie ma szans.Może widzi w Tobie naukowca, który nie spojrzy na przeciętnego pod względem nauki kolegę.
Przemyśl wszystko i zastanów się, czy póki co zostaną marzenia, czy też zaczniesz działać, ostrożnie, delikatnie i mądrze.Z pewnością jest on dobry w jakiejs dziedzinie i o tym z nim najpierw rozmawiaj. Zbliża się Mundial, temat porywający wiele osób.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..