nasze media MGN 07/2024
dodane 05.06.2018 15:00

Szkolne przeszkody

Zauroczyłam się w koledze z klasy. Pomagam mu czasami w nauce, świetnie nam się rozmawia. Mam wrażenie, że i ja nie jestem mu obojętna. Niestety, chyba wyczuły to koleżanki i zaczęła się taka nagonka, dokuczanie, wyśmiewanie, że on się oddalił. Koleżanki złośliwie dopytują., czy już jesteśmy parą,. ale on tylko z daleka zerka. Chociaż kilka razy i tak udało mi się coś mu wyjaśniać ze szkolnych spraw, bo najlepiej się uczę. Gimnazjalistka

Ja bym chyba radziła trochę z nim na ten temat pogadać. Gdy będziesz coś tłumaczyła z przedmiotu, to powiedz, jakie masz uwagi na temat koleżanek, które są tak strasznie złośliwe, częściowo świadomie, częściowo może nawet nie.
Czasami chłopcy takich spraw nie czują, bo są bardziej prostolinijnie, myślą logicznie, niektóre dziewczęce złośliwości są dla nich niezrozumiałe. Dlatego warto, by on się o tym dowiedział, dlaczego nagle jest tak wyśmiewany. W tej chwili czujesz do niego głębokie uczucie, ale zapewniam Cię, że w tym wieku rzadko pojawia się coś trwałego. Staraj się pogłębiać z nim różne relacje, by zawiązała się przyjaźń.
Uważaj, byś nie pisała ani słowa o uczuciach, bo dziewczyny zrobią wszystko, by psuć Waszą relację. Wyjaśnij mu trochę, jak fałszywe potrafią być dziewczyn,y jak potrafią manipulować kolegami.
Możliwe, że to właściwy chłopak dla Ciebie. W takim razie będziesz na niego czekała, bo teraz jesteście za młodzi. Jest też możliwe, że to nie jest właściwy partner dla Ciebie. Bo lepiej jeśli dwoje młodych ma podobne podejście do życia, do obowiązków, do rozrywek. Nie jest dobrze, gdy dziewczyny we wszystkim górują. Wiem, że Ty górujesz nad nim w nauce, a on? Czy jest dziedzina, w której on by mógł pomóc? Bo bycie razem to też wzajemna pomoc, czasami w bardzo różnych dziedzinach. Przemyśl rozsądnie, czy czasem to nie jest Twoje pierwsze młodzieńcze uczucie zepsute przez koleżanki. Ty się zakochałaś, bo on ma pewnie silną osobowość, a on się zauroczył, bo jesteś inna. Intrygujesz go pewnie tym. Dziewczyny, które się koło niego kręcą są do siebie strasznie podobne i on zainteresował się Tobą, bo jesteś inna. Ale jest jeszcze dziecinny i nie sprzeciwi się rówieśnikom. Jest po prostu niedojrzały, jak większość kolegów w jego wieku. Możliwe, że jeszcze przez jakiś czas będziecie się koło siebie kręcili, a potem albo Wam przejdzie, albo nie. Czas pokaże.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..