nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 23.05.2018 09:51

Co Neymar ma na głowie

Niesamowitą piłkę mistrzostw świata i... zmartwienie, czy zdąży wyzdrowieć na mistrzostwa.

W lutym tego roku brazylijski napastnik został zniesiony na noszach w trakcie meczu ligowego. Lekarze stwierdzili – złamanie kości śródstopia. Zaczęła się walka z czasem. Wszyscy w Brazylii zadawali sobie pytanie – czy ich najlepszy piłkarz zdąży wyzdrowieć na mundial w Rosji. Dziś Neymar trenuje razem z drużyną i prawdopodobnie 17 czerwca będzie gotów do boju z obrońcami Szwajcarii.

Na głowie ma coś jeszcze, oprócz zmartwień... To coś widać na zdjęciu. To nowiutka piłka Telstar 18. Mówiąc krótko – najnowocześniejsza piłka świata. Jest super wytrzymała i ma specjalny chip NFC, co pozwala właścicielowi futbolówki na kontakt z nią przy pomocy smartfona. Właśnie tą piłką zawodnicy będą zdobywać bramki w Rosji. Telstar można tłumaczyć jako „gwiazda telewizji”. Tak nazywała się piłka z mundialu w Meksyku w 1970 r. Duże czarno-białe łaty miały pomóc widzom dostrzec piłkę na czarno-białym ekranie telewizora. Ciemne fragmenty piłki Telstar 18 przypominają komputerowe piksele.

Wszystko na temat mistrzostw świata w Rosji znajdziecie w „małogościowym” dodatku specjalnym. Szukajcie w najnowszym, czerwcowym numerze. Co Neymar ma na głowie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..