nasze media Najnowszy numer 11/2019

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 23.05.2018 09:51

Co Neymar ma na głowie

Niesamowitą piłkę mistrzostw świata i... zmartwienie, czy zdąży wyzdrowieć na mistrzostwa.

W lutym tego roku brazylijski napastnik został zniesiony na noszach w trakcie meczu ligowego. Lekarze stwierdzili – złamanie kości śródstopia. Zaczęła się walka z czasem. Wszyscy w Brazylii zadawali sobie pytanie – czy ich najlepszy piłkarz zdąży wyzdrowieć na mundial w Rosji. Dziś Neymar trenuje razem z drużyną i prawdopodobnie 17 czerwca będzie gotów do boju z obrońcami Szwajcarii.

Na głowie ma coś jeszcze, oprócz zmartwień... To coś widać na zdjęciu. To nowiutka piłka Telstar 18. Mówiąc krótko – najnowocześniejsza piłka świata. Jest super wytrzymała i ma specjalny chip NFC, co pozwala właścicielowi futbolówki na kontakt z nią przy pomocy smartfona. Właśnie tą piłką zawodnicy będą zdobywać bramki w Rosji. Telstar można tłumaczyć jako „gwiazda telewizji”. Tak nazywała się piłka z mundialu w Meksyku w 1970 r. Duże czarno-białe łaty miały pomóc widzom dostrzec piłkę na czarno-białym ekranie telewizora. Ciemne fragmenty piłki Telstar 18 przypominają komputerowe piksele.

Wszystko na temat mistrzostw świata w Rosji znajdziecie w „małogościowym” dodatku specjalnym. Szukajcie w najnowszym, czerwcowym numerze. Co Neymar ma na głowie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione