nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 29.05.2018 15:00

Poprawić ocenę

Usłyszałem w domu, że jeśli nie poprawię oceny na koniec roku, to mam szlaban na komputer przez całe wakacje. Co ja mam z tym robić? 13-latek

Bez chwili zastanowienia bierz się do pracy. Ucz się mądrze, ze zrozumieniem, ze świadomością, czego nauczyciel tego przedmiotu wymaga. Przeanalizuj oceny cząstkowe i jak najszybciej podejdź do nauczyciela, proś, by dał Ci szansę i już bądź przygotowany. Umysł nastolatka jest chłonny, więc w maksymalnym skupieniu ucz się od teraz. I to przyy otwartych drzwiach, by rodzice widzieli Twój trud, starania. Możesz prosić mamę lub tatę, by Cię odpytywali, by sprawdzali, czy wiedza już jest w głowie. Jeśli jest się zdolnym, to trzeba ten dar rozwijać, a nie zakopywać. Dlatego zaplanuj ostrą naukę na najbliższy czas. Może trzeba od kogoś pożyczyć notatki, zeszyt, może ktoś Cię odpyta, może tylko na przerwie zadasz kilka pytań osobie, która jest z tego przedmiotu najlepsza. Powodzenia. Myśl pozytywnie, że dasz radę.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10