nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 25.05.2018 15:00

Wszystko wróciło

Niedawno byłem przekonany, że moje zauroczenie minęło. Uspokoiłem się, a wtedy ona się odezwała. Podtrzymywała rozmowę, pierwsza pisała, więc wszystko wróciło. Mózg wie, że jest koleżanką, ale serce się wyrywa. Niby rozumiem, że tak młoda nastolatka może być tylko koleżanką, ale w moim wieku trudno myśleć rozsądnie, trudno być zakochanym bez wzajemności. Najprościej byłoby wyrzucić z głowy to uczucie, ale nie umiem. Rozmawiać z nią o tym nie będę, bo już raz próbowałem, wtedy się całkiem odsunęła. A przecież lubimy się wzajemnie. 17-latek

Na każdą sprawę można spojrzeć z różnych stron. Ty piszesz o tym, że dziewczyna trochę zburzyła Twój spokój, bo zaczęła pisać, wznowił się kontakt. Życie czasami warto po prostu przyjmować z całym "dobrodziejstwem inwentarza". Chciałeś spokoju od tego uczucia, ale wrócił niepokój, a serce szaleje. Przyjmij ten stan- naturalny w końcu- dla 17 latka. Rzadko który 17 latek ma stabilne sprawy uczuciowe. To bywają raczej wulkany. Więc przyjmij swój wulkan w miarę spokojnie.
Dzieje się sporo pozytywów, o których dawniej mogłeś tylko pomarzyć. Oto ona sama do Ciebie pisze i szuka kontaktu. Oto dobrze się Wam gada. Są też minusy, głównie ten, że nie jesteście parą, że nie wiesz, co ona myśli. Wycisz się, uzbrój w cierpliwość i ciesz się chwilą. Nie planuj za daleko, bo wtedy zgubisz to, co jest cenne tu i teraz.
Pewnie, że masz prawo denerwować się, marzyć, chcieć rozwoju tej relacji i to szybkiego rozwoju. Ale jednak rozum musi górować, stawiaj granice i hamulce. Po prostu ciesz się tym, co jest i kombinuj, kiedy by można tak pokierować rozmową, by dowiedzieć się, czy masz szanse. To może jeszcze długo potrwać- ta szarpanina. Myśl pozytywnie, ciesz się z dobra, które jest, próbuj to dobro poszerzać. Kto wie, może budujecie teraz fundament pod przyszły związek? A może nie, pewności nie ma.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10