nasze media Najnowszy numer 11/2019

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 11.05.2018 10:55

Próbny szpital

We Wrocławiu otwarto Centrum Symulacji Medycznej.

To nic innego jak sztuczny szpital ze sztucznymi pacjentami ale z prawdziwą aparaturą. Nie służy on jednak zabawie, a nauce. Studenci Uniwersytetu Medycznego będą tam mogli przećwiczyć w praktyce wszystko co naucza się na zajęciach. W centrum jest sala operacyjna, intensywnej terapii, gabinet porodowy, sala pielęgniarska. Na łózkach leżą realistyczne fantomy reagujące jak prawdziwi pacjenci.

Kolejnym plusem nowo otwartego centrum jest to że we wspólnej pracy będą mogli się szkolić studenci, przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Centrum mieści się w zabytkowym budynku, gdzie dawniej była szpitalna kuchnia i pralnia, a nad wszystkim góruje wielki ceglany komin. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione