nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Grzegorz Szubert

dodane 07.05.2018 11:49

Bieg Ojca Jońca

Ponad 1400 osób zgłosiło się na starcie. Najmłodszy miał 3 lata. Najstarszy, 75.

W Poznaniu odbył się VIII Poznański Bieg upamiętniający założyciela warszawskiej Parafiady i wieloletniego prezesa Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Parafiada z zakonu pijarów, ojca Józefa Jońca.

Z ojcem Jońcem współpracowało gimnazjum z Wierzbna i Parafialny Uczniowski Klub Sportowy  „GIMNASJON-SCC, dlatego w biegu wystartowali uczniowie z SP w Wierzbnie i jednocześnie ministranci parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polski. Ponadto uczniowie SP Tarchały Wielkie, SP Huta, SP Świeca i zarazem ministranci Parafii Świętej Barbary w Odolanowie-Górka. W sumie 23 uczestników pod opieką Grzegorza Szuberta, prezesa PUKS GIMNASJON-SCC, nauczyciela WF SP Wierzbno, mieszkańca parafii Św. Barbary z Odolanowa Górki i Macieja Dymacza, nauczyciela WF SP Huta oraz Krystyny Brodali z parafii  Św. Marcina w Odolanowie.

Trasa biegu prowadziła przez osiedle Jana III Sobieskiego na poznańskim Piątkowie. Zawodnicy ubrani w żółte koszulki przygotowane specjalnie na tę okazję, w zależności od wieku, musieli pokonać od 250 do 3000 m.

Duży sukces odniósł Kacper Adamczak z Wierzbna i ministrant w Parafii Św. Barbary w Odolanowie-Górce, który w kategorii Młodzi na dystansie 1500 m zajął I miejsce zdobywając piękny puchar, dyplom i wyjątkową nagrodę rzeczową – rower.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza, z poznańskiego osiedla Jana III Sobieskiego.

 

Ojciec Józef Jońca z zakonu pijarów był twórcą takich programów jak: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, „Sport uczy i łączy wszystkich”, „Edukacja poprzez sport” i licznych inicjatyw realizujących wychowanie dzieci i młodzieży poprzez wiarę, kulturę i sport.

Zginął  10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Bieg Ojca Jońca   Bieg Ojca Jońca   Reprezentacja gminy Odolanów z Panią Grażyną Gulczyńską, dyrektor Biegu Ojca Jońca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • wojas004
  08.05.2018 20:15
  Świetnie. Ja sam uczestniczyłem i będę uczestniczył na Parafiadzie!
  doceń 1
 • wojas004
  08.05.2018 20:15
  Super, że organizuje się takie biegi!
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione