nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 14.05.2018 15:00

Kontakty w ukryciu

Przez pewien czas kolega z klas okazywał różne oznaki zainteresowania. Gdy klasa to zauważyła i wyśmiała, zaraz przestał. Teraz rozmawia ze mną i jest miły tylko wtedy, gdy nikt nie widzi. Nie mam powodzenia u chłopaków w przeciwieństwie do jednej dziewczyny. Często o nim myślę i o tym, żeby mu w końcu powiedzieć, co do niego czuję. Przyjaciółka twierdzi, że on nie jest mnie wart, a ja go chyba przeproszę, bo przeze mnie wszyscy się z niego śmiali. Mam ochotę zaproponować mu wyjście np do pizzerii albo na spacer czy na rowery. 14-latka

Moim zdaniem nie powinnaś go przepraszać. Jeśli marzysz o kontakcie z tym chłopakiem i przebaczasz mu, że nie zachował się ładnie wobec Ciebie, to warto szukać okazji, by się trochę przybliżyć. Warto działać ostrożnie, by inni póki co niczego nie widzieli, a w tym czasie Wy możecie pewne sprawy wyjaśnić.
1. Zacznijmy od lustra. Stań przed lustrem i zrób kilka min- np. smutna, zmartwiona, sylwetka przygarbiona, a po chwili radość, euforia, plecy proste, głowa uniesiona w górę, oczy błyszczą, bo głowa pełna dobrych myśli. Dobrze by było, by od dzisiaj ludzie widzieli właśnie tę pełną entuzjazmu dziewczynę.
2. Oczy są oknami duszy. Więc od dzisiaj Twoja dusza, Twój umysł myślą o sobie wiele dobrych rzeczy. Koniec z nadmierną krytyką. Nie porównuj się z dziewczyną, która ma duże powodzenie. Skup się na sobie i na dobrych myślach o sobie.
3. Dziewczyna zawsze dobrze się czuje, gdy coś w sobie zmieni. Może coś nowego, innego z włosami? Może od dzisiaj regularne ćwiczenia, byś była pełna gracji? Zastanów się, jak chodzisz, jak siedzisz. Wyprostowana sylwetka, proste plecy, ładny chód. Możesz ćwiczyć w pokoju z książką na głowie
4. Nie wiem, czy masz z tym chłopakiem jakiś kontakt, ale jeśli to możliwe, wyślij do niego wiadomość, że masz ochotę na wyprawę rowerową. Tylko żadnych wyznań, bo to jego rola.
5. Jeśli nie chcesz, by to zabrzmiało jak propozycja, to poproś przyjaciółkę i razem wybierzecie jeszcze ze trzy osoby, by całą grupką urządzić wycieczkę. W grupie jest najlepiej. Byle tej przebojowej tam nie było. No i chociaż dwóch chłopaków, by nie czuł się głupio. Pomyślcie i zorganizujcie grupę. Poproś przyjaciółkę, by absolutnie nie zdradziła nikomu, że Ci na nim zależy
Bardzo dbaj o dobre pozytywne myśli w głowie. Żadnych kompleksów, raczej przeciwnie. Powtarzaj słowa z psalmu "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie"
Gdy będziecie w grupie, bądź radosna, ale nie sztucznie, tylko postaraj się szczerze. Ciesz się wiosną, ciepłem, wolnym, miej dobry humor.
Nie spiesz się. Nastoletni chłopcy są wściekle ambitni, nie znoszą krytycznych uwag czy kpin ze strony kolegów czy koleżanek. Muszą być dojrzali, by nie zwracać uwagi na opinię. A Ty ucz się pewności siebie, radości życia, przekonania, że jesteś świetną dziewczyną.
Porównywanie się do koleżanek to oznaka niedojrzałości, więc skończ z tym. Zanuć z Arką Noego refren piosenki Nieidealna: "taka jaka jestem, jestem fajna, nie muszę być idealna".

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..