nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 08.05.2018 15:00

Co ziemia z nas wyciąga?

"Czy wiecie, że ziemia wchłania nasze złości, smutki, zmartwienia”. Zanuciła refren piosenki „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście.” Kinga się wyprostowała. „Hm, ma pani rację. Tęsknimy za pięknem, bo tęsknimy za rajem. Dlatego też ta praca daje tyle radości. Ale nie myślałam o tym, że ziemia wyciąga z nas złe emocje.”

Wtorek, 8 maja, 2018r

Hau, Przyjaciele!

Paulina przysiada tak zwanych fałdów, bo w szkole trwa podobno powtórkowy szał. Do końca miesiąca oceny mają już być znane, a na zrealizowanie materiału czasu coraz mniej. Wieczorami parafianie śpiewają litanię przy grocie lub w kościele. Ogród marianek cieszy wszystkich. Dzisiaj, gdy Paulina z Jadzią i Kamilą wyrywały chwasty, okopywały krzewy, podlewały, przysiadła przy nich pani Agnieszka, stara parafianka. Uśmiechała się, wyraźnie zadowolona. Wspominała, jak ona z koleżankami dbała o ogródki przy polnych krzyżach. Na św. Marka zawsze szła procesja z modlitwą o dobre urodzaje. Zerkano przy okazji, przy którym krzyżu jest najładniej, najciekawiej. Pani Agnieszce bardzo podoba się ogród i chwali dziewczyny za pracę. „Pamiętajcie, że ziemia wchłania nasze złości, smutki, zmartwienia”. Zanuciła refren piosenki „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście.” Kinga się wyprostowała. „Hm, ma pani rację. Tęsknimy za pięknem, bo tęsknimy za rajem. Dlatego też ta praca daje tyle radości. Ale nie myślałam o tym, że ziemia wyciąga z nas złe emocje.” No i zaczęły się nad tym zastanawiać, znajdywały przykłady popierające tę tezę. W takim razie i ja postanowiłam się spróbować i zabrałam się za kopanie dołka. O rety, jak się na mnie wydarły! Przecież ja też mogę mieć problemy. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione