nasze media MGN 07/2024
dodane 13.05.2018 15:00

Dobrze sobie radzisz

Pewien chłopak, w którym byłam zauroczona, przyglądał mi się i się uśmiechał. Niestety, był to uśmiech cwaniaka, jakby miał poczucie wyższości i myślał, że może mieć każdą dziewczynę. Przeanalizowałam sobie to wszystko dokładnie i zauroczenie przeszło mi błyskawicznie. Inny kolega wciąż się na mnie gapi. Irytuje mnie to tak bardzo, że nie mam już ochoty chodzić przez to szkoły. Mam też podejrzenia, że kilku chłopaków niby się kręci koło mnie, ale tylko po to, by mnie potem wyśmiać, bo wiem, z kim się przyjaźnią. Co robić. Nastolatka

Moja odpowiedź jest prosta- nic nie rób, tylko bądź pewna siebie i w miarę spokojnie czekaj, co życie przyniesie. Jesteś bardzo mądra i bardzo rozsądna, nikt Cię nie zrobi w konia, bo znasz się na różnych sztuczkach. Może nawet jesteś zbyt ostrożna i podejrzliwa, ale tak lepiej niż odwrotnie. Więc nie bój się, że ktoś Cię wyśmieje lub coś w tym stylu.
Fantastycznie poradziłaś sobie z chłopakiem z wysokim ego. Sprawę przemyślałaś i zaciekawienie czy nawet zauroczenie przeszło.
Natomiast wyluzuj emocjonalnie z tymi chłopakami, którzy na Twój widok się szturchają, komentują, zwracają uwagę tego chłopaka. Nie wyśmieją Cię, bo nie dasz się w nic wciągnąć i nie jesteś naiwna. Jedyne zadanie dla Ciebie - bardziej to lekceważyć. Ich zachowanie jest bowiem dziecinne. Dlatego nawet nie myśl, by z ich powodu nie iść do szkoły. Interesują się Tobą, no i dobrze, to ich problem, Ty unoś wysoko głowę i uśmiechaj się tajemniczo, nie dając im żadnej konkretnej informacji zwrotnej przez mowę ciała.
A co konkretnie owi chłopcy myślą, po prostu nie wiem. Czas płynie, dojrzewają i jeśli pewnego dnia ten czy tamten się odważy normalnie zagadać, zapytać o coś, to pięknie. Póki co są po prostu dziecinni. Ale na ile wszystkim dowodzi jeden z nich, nie wiemy. Jeśli komuś na Tobie będzie zależało, niech działa otwarcie i bezpośrednio. Nigdy żadnych kontaktów, wyznań czy propozycji poprzez Internet. Życie toczy się w realu. Tu jest ono prawdziwe. W sieci ludzie często odreagowują własne kompleksy, własną nieśmiałość i nieporadność.
Żyj radośnie tu i teraz, korzystaj z wiosny, ciesz się tym, co dobre.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..