nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 11.05.2018 15:00

Dwoje chęnych

Zauroczyłem się w koleżance, nasz kontakt od ostatniego roku zaczął być coraz gorszy kłótnie itp. Gdy jej wyznałam to zauroczenie, ona mnie jeszcze bardziej znienawidziła. A ja chciałbym się z nią tylko przyjaźnić. Co mam zrobić? 12-latek

Do przyjaźni i do zauroczenia potrzebne są dwie chętne osoby. Ona w tej chwili nie chce niczego, więc najlepiej lekko się odsunąć i tylko ją obserwować. W tym czasie niech Cię roznosi energia, bądź pomysłowy, ucz się, rozwijaj swoje zainteresowania i bądź coraz dojrzalszy emocjonalnie, psychicznie. Czyli pewny siebie w taki spokojny sposób. Za jakiś czas ona powinna docenić Twoje zalety, a wtedy zaproponujesz jej przyjaźń. Zresztą, przyjaźni nie trzeba proponować. To się samo dzieje. gdy zauważysz, że ona potrzebuje wsparcia, bądź w pobliżu i pociesz ją. Gdy coś się jej uda, pogratuluj, gdy czegoś zapomni, pożycz jej, niech wie, że może na Ciebie liczyć. W tej chwili odpuść, nie rozdrażniaj jej, zresztą, niby marzysz o przyjaźni, a jednocześnie wyznajesz zauroczenie, czyli sam masz chaos w sercu. Jesteście w czasie dorastania, gdy młody człowiek często sam siebie nie rozumie. Robi coś, czego wcale nie chce robić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione